Discord, sunucu abonelik programını genişletmeyi planlıyor. Daha fazla içerik oluşturucusunun premium erişimler ve ayrıcalıklar için kullanıcağı yeni abonelik sistemi, sunucu sahiplerinin para kazanmasını sağlayacak.

Discord'un ürün lideri Derek Lang, "Bugünden itibaren, Sunucu aboneliklerinin kullanılabilirliğini genişleterek Discord'daki içerik oluşturucuların doğrudan sunucularında para kazanmalarına olanak tanıyoruz"  açıklamalarında bulundu.

Ancak açılan yeni topluluk sunucularının, minimum kriterleri karşılamaları koşuluyla abonelik özelliklerini etkinleştirebilecek.

Discord'un yeni ücretli abonelik koşulları ise şu şekilde;

  • 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız.
  • Hesabınız iyi durumda olmalıdır. (Yasaklanmamış veya kullanıma kapatılmamış)
  • Hem e-postanızı hem de telefon numaranızı doğrulamış olmanız gerekir.
  • İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmiş olmanız gerekir.

Üyeliğe uygunluk için tek kriter 18 yaşında veya daha büyük olmak, yasaklanmamış bir Discord hesabına sahip olmak ve Discord'un hüküm ve koşullarını kabul etmektir. Discord, para kazanma uygunluğu için minimum topluluk boyutu veya aktif kullanıcı sınırları gibi şeylerin olmadığını doğruladı.

İçerik oluşturucular, bir veya daha fazla abonelik seviyesi başlatabilecek ve kendi fiyatlarını belirleyebilecektir. Twitch'in tartışmalara yol açan 50 / 50 gelir payının aksine, Discord çok daha çekici bir 90 / 10 gelir paylaşım kesintisi sunuyor, ancak platformdan paranızı çekmeniz biraz zaman alacak. Discord'un para kazanma şartlarına göre, kullanıcılara takvim ayının bitiminden 30 gün sonra ödeme yapılacak. Ayrıca, sunucu sahipleri ilk ödemelerini almak için sunucularında en az 100 dolar biriktirmeli ve sonraki her aylık ödeme için en az 25 $ kazanmalıdırlar.

In_app_Landing_Page

Apple, 3. taraf ödemelerini kabul etmeye başlayacak! Apple, 3. taraf ödemelerini kabul etmeye başlayacak!

Abonelik politikasında, para kazanmaya uygun olmayan materyal türlerinin uzun bir listesi vardır. Liste, bataklık standardı yasa dışı uyuşturucular ve tehlikeli silahların yanı sıra Discord'da barındırılan veya başka bir yerden (üzgünüm OnlyFans içerik oluşturucuları) bağlantı verilen müstehcen içeriği veya kumarı teşvik eden herhangi bir şeyi içerir. Listenin tamamına buradan göz atın.

İçerik oluşturucuların sunucularıyla para kazanmaya başlamasına yardımcı olmak için Discord, bu yeni para kazanma planını yıkan ve insanların yeni programdan nasıl yararlanabileceğine dair ipuçları veren ayrı bir içerik oluşturucu portalı kurdu.

Editör: Enes Sapmaz