Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu! Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu!

X'in platformunda öne çıkan haberler ve diğer konularla ilgili özetler, premium abonelere sunuluyor ve "X'te Hikayeler" adı altında yayınlanıyor. Şirketin mühendislik hesabından yapılan açıklamaya göre, Grok, kullanıcıların gönderilerinden yararlanarak metin parçalarını oluşturuyor. Bu özetler, bazı haber odaklı iken bazıları ise platformdaki tartışmaların özetlerini sunuyor.

Bir kullanıcı, paylaştığı bir ekran görüntüsünde, Apple'ın kazanç raporu, Ukrayna'ya yardım ve "Musk, Uzmanlar Milli Borç Tartışıyor" gibi konuların özetlerini içeren hikayelerin yer aldığını belirtti. Bu, X'teki Musk ve diğer önemli figürler arasında gerçekleşen çevrimiçi tartışmanın özetiydi.

Ancak, Grok'un özetleriyle ilgili bir uyarı bulunuyor: "Bu hikaye X'teki gönderilerin bir özeti olup zaman içinde değişebilir. Grok, özetlerini doğrulamak önemlidir." Grok'un daha önce, basketbol oyunlarında "tuğla atma" terimini yanlış yorumlayarak NBA oyuncusu Klay Thompson'ın bir "vandalizm serüveni" içinde olduğunu öne süren tuhaf bir hikaye ürettiği hatırlatıldı.

Editör: Enes Sapmaz