Amazon, Netflix'i veya benzerleri olan diğer modern akış hizmetini kullanan herkesin aşina olacağı yeni bir Prime Video arayüzü kullanıma sunuyor. Prime Video hizmetini "daha az meşgul ve bunaltıcı" hale getirmek için şirket, platformun ana gezinme çubuğunu ekranın sol tarafına taşıma kararı alarak menü simgelerini dikey bir sütuna yerleştirdi. Yeni tasarımıyla yukarıdan aşağıya doğru sıralanan Prime Video menü kategorisi Arama, Ana Sayfa, Mağaza, Canlı TV, Ücretsiz ve Öğelerim olarak sıralandı.

amazon prime video yeni tasarmı (4)

En iyi 10 listesi Prime Video'ya geliyor

Uygulamada gezinmeyi daha da basitleştirmek için alt kategoriler içeren menü tasarımında, giriş bölümünde filmler, TV şovları ve spor için alt kategoriler eklendi. Netflix'ten ilham alan diğer özellikler arasında ise platformun popüler içeriklerinin en iyi 10 listesi ve üzerinde gezindiğinizde bir önizleme oynatmak için genişleyen poster tarzı küçük resimler bulunuyor.

amazon prime video yeni tasarmı (2)

Bununla birlikte, Amazon'un dijital platformunda sunduğu en yararlı değişikliklerden bir diğeri ise Prime Video'nun bir parçası olup olmadığını kolaylaştıran yeni bir dizi simge oldu. Platforma eklenen mavi onay işareti, izlemek istediğiniz dizi veya filmin aboneliğinize dahil olup olmadığı anlamına gelecek.

Yeni tasarım üzerine 18 ay boyunca çalışma yürültü

The Verge'nin haberine göre Amazon, bu yeniden tasarım üzerinde toplamda 18 ay çalışma yürüttü. Yeni tasarım projesini Prime Video ve Prime stüdyolarının ürün başkan yardımcısı olan Ben Smith yönetti.

amazon prime video yeni tasarmı (3)

Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı! Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı!

Amazon, bu hafta itibariyle yeni Prime Video deneyimini kullanıcılarına sunmaya başlayacak. Yenilenen tasarım, bu yıl iOS ve Web'e inmeden önce ilk olarak AndroidRoku, Fire TV ve Apple TV'ye dahil olmak üzere tüm uyumlu akış cihazlarına geliyor.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz