Amazon'un açıklamasına göre, "Lineer TV ve diğer akış TV sağlayıcılarından anlamlı olarak daha az reklam hedefliyoruz." denildi. Müşterilerden herhangi bir ek eylem istenmeyecek ve Prime üyeliği fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak. Ancak, reklamlardan kaçınmak isteyen müşterilere aylık ekstra 2.99 dolar karşılığında reklamsız bir seçenek sunulacak.

YouTube'dan kanal sahiplerini rahatlatacak yorum özelliği! YouTube'dan kanal sahiplerini rahatlatacak yorum özelliği!

Amazon Prime, şu anda aylık 14.99 dolar veya yılda 139 dolar olarak maliyetlendiriliyor. Prime Video, bireysel olarak aylık 8.99 dolara abone olunabilirken, reklamsız bir deneyim için ek ücret ödenmesi durumunda Prime aylık 18 doların biraz altına, Prime Video ise 12 doların biraz altına inecek.

Reklam kararı, diğer yayın hizmetlerinin de abonelik ücretlerini artırarak en uygun planlarındaki müşterilere reklam eklemesiyle paralel bir şekilde geldi. Amazon ayrıca ücretsiz, reklam destekli bir akış hizmeti olan Freevee'yi işletiyor. Ancak, Amazon'ın e-postasında belirtildiği gibi, "spor gibi canlı etkinlik içeriği ve Amazon Freevee aracılığıyla sunulan içerikler reklam içerecektir."

Amazon'un müşterilere gönderdiği e-posta, bu değişikliğin Prime üyelik avantajlarına herhangi bir etki yapmayacağını vurgulayarak, Prime üyeliğinin geniş bir yelpazede alışveriş, tasarruf ve eğlence avantajları sunduğunu belirtiyor. Müşterilere, reklamlardan kaçınmak isteyenlerin yeni seçeneği değerlendirebilecekleri bir bağlantı da sağlanıyor.

Editör: Enes Sapmaz