Kullanıma sunduğu özellikleriyle bir çok kullanıcının gönlünü kazanan YouTube, dijital platform olmak istiyor. Rakip şirketlerle rekabet halinde olan video izleme platformu, karşısına şimdi de geleneksel TV kanalları ve dijital içerik platformlarını almak için çeşitli hazırlıklar yapmaya başladı.

shopify youtube entegresi yeni özellik  (1)

Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek! Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek!

YouTube’tan gelen son bilgilere dahilinde, platform yakın zamanda ayrı bir TV platformu kuracak ve bu yeni platform üzerinden anlaşmalı olduğu tüm kablolu tv kanallarının yayıncılığını üstlenecek. Eğer platform tarafından sunulan bu iddialar gerçekleşirse, kablolu tv ve uydu kanalları televizyondan izlemek kullanıcılar için hem pahalı hem de uzun işlemler gerektiren zorlu bir seçenek olacak.

Ayrıca belirtmek lazım ki, bu atılım YouTube için bir ilk olmayacak. Çünkü şirket, YouTube TV adını verdiği bir platform ile orjinal bazı yapımlar, TV şovlar, belgeseller ve TV kanaları ile uzun zamandır ABD'de kullanımda. Ancak Türkiye'ye özel fiyat politakası uygulanmadığı ve dil desteği olmadığı için ülkemizde pek de fazla tutulmadı. 

youtube-5

Tabi şirketin bu yeni projesiyle birlikte YouTube TV kanallarının sayısının artacağı ve dünya çağında yayınşanacağı için bir çok kullanıcıyı platforma çekecektir. Platforma dizi ve filmlerin dahil edilmesiyle birlikte bir çok dijital içerik platformuyla rekabet etmek için çeşitli fırsatlar sunabilir.

Editör: Enes Sapmaz