'Yapay zeka hiç bitmeyen bir sitcom dizisi üretirse ne olur?' diye sorarsınız, Twitch'te bu soruyu cevaplayan watchmeforever adlı bir kanal seyircileriyle buluştu. Sonsuz ve kendini tekrarlamayan diyaloglarla Seinfield dizisini ele alan yapay zeka, kendi sitcom dizisini canlı olarak yayınlamaya başladı. 

watchmeforever nothingforever (5)

Pikselli görüntüler ile arasında tutarlı ve anlaşılır diyaloglar üretmek için OpenAI'nin GPT-3 doğal dil modelini kullanan bir deney olan bu dizi, 90'ların sevilen sitcom'undan gerçeküstü benzerlik ile canlı olarak yayınlanmaya başladı.

'watchmeforever', Twitch kanalının açıklamasına yapay zeka dizisi NOTHING, FOREVER'ı şu şekilde açıklıyor: 

"NOTHING, FOREVER, sonsuza dek olan hiçbir şey hakkında bir şovdur. Asla durmamasının dışında geçmişin popüler sitcomları gibidir.

Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek! Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek!

NOTHING, FOREVER her zaman açıktır, yılın 365 günü ayaktadır ve her dakika yeni içerik sunar. Gördüğünüz, duyduğunuz veya deneyimlediğiniz her şey (Sanat tarzı ve gülme sesleri hariç), makine öğrenimi ve yapay zeka algoritmaları aracılığıyla oluşturulan her zaman yeniliğini koruyan bir içeriktir.

Üretken içeriğimizin çoğu, OpenAI'nin GPT-3'ü aracılığıyla sağlanır ve Nothing, Forever'ın yaratıcılarının görüşlerini yansıtmaz."

watchmeforever nothingforever (1)

Yapay zeka komedisi olarak aktarılan sitcom dizisi, sahne geçişleri, ilginç caz kullanımı, gereksiz kahkaha sesleri ve Larry'nin dairesindeki sahneler Seinfield dizisini tam olarak yansıtıyor. Karakterler arasındaki konuşmalar, çoğunlukla anlaşılmaz veya anlatımdan yoksun olsa da, ilham alınan diziyi net bir şekilde ortaya koyuyor.

watchmeforever nothingforever (4)

Karakterlerin genelde arkaları dönük olarak sohbet ettikleri sonsuz sitcom dizisinde, öyle saçma görüntüler ortaya çıkıyor ki diyologlar ne kadar saçma olsa da gülmemek elde değil.

watchmeforever nothingforever (3)

Ayrıca dizinin bölümleri başlık olarak ayrılıyor. Başlıklara göre seyiri değişen dizi, herhangi bir konuya çok fazla takılı kalmıyor ve farklılık katıyor. 

Twitch üzerinden watchmeforever kanalının sonsuz sitcom dizisini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz