Elon Musk tarafından satın alınmasından beri çeşitli karışıklıklarla boğuşan Twitter, iş adamının şirket ve sosyal platform üzerinde yaptığı değişiklikler nedeniyle çalışanlar ve kullanıcılar tarafından tepki çekmeye devam ediyor. Bunlara ek olarak Elon Musk ve Apple Store yöneticisi Phil Schiller arasında artan gerilimler Twitter'ın üstüne tüy diker nitelikte oldu. Ayrıca eski bir Twitter yöneticisi bu yaşanan gerilimler üzerine, Elon Musk’ın bu şekilde devam etmesi durumunda  uygulamanın App Storedan kaldırılabileceğini belirtti.

musk-twitter-ücretli-1

App Store yöneticisi Twitter hesabını kapattı

Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından App Store uygulama ücretinin oldukça yüksek olduğunu söyleyen bir tweet paylaştı. Atılan tweetler üzerine App Store yöneticisi Phil Schiller, tepki olarak Twitter hesabını kapattı.

skynews-elon-musk-twitter_5938597

Twitter Eski Güvenlik Başkanı Yoel Roth, Elon Musk’ın Twitter için Apple ve Google yönergelerine takip etmemesi halinde dijital mağazalardan kaldırılacağını ve bu durumun felaketle sonuçlanacağını açıkladı. Elon MuskApp Store uygulama ücretlerinden şikayet eden açıklamalarda bulunmuştu. Ücretin olması gerekenden 10 kat fazla olduğunu söyleyen Musk, bu şekilde gizli vergi aldıklarını belirtmişti.

Twitter hesap bilgileriniz çalınmış olabilir! 5.4 milyondan fazla kullanıcının bilgileri internette dolaşıyor Twitter hesap bilgileriniz çalınmış olabilir! 5.4 milyondan fazla kullanıcının bilgileri internette dolaşıyor

Twitter ve Apple konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Stephan King, Twitter Blue’nun ücretinden şikayet ettiğinde Elon Musk, faturaları ödemeleri gerektiğini söylemişti.