Meta, Threads üzerindeki etkileşimi artırmak için yeni bir strateji üzerinde çalışıyor. Şirket, Instagram'dan Threads'e fotoğraf paylaşımı yapma yeteneğini test ediyor. Değişikliği fark eden Threads kullanıcılarının Instagram'da ayarlamayı fark etmesi üzerine Meta, deneyi doğruladı.

threads-4

Şirketin belirttiğine göre, Instagram'dan Threads'e paylaşım yapmak isteğe bağlıdır. Ancak, kullanıcılar yeni fotoğraf gönderilerinin otomatik olarak Threads hesaplarıyla da paylaşılmasını seçebilirler. (Test sürecine dahil olanlar, Instagram uygulamasında paylaşım ayarlarını özelleştirebilirler.)

Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu! Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu!

Meta, Threads'in 150 milyon kullanıcısını memnun etmek ve uygulamanın kullanımını artırmak için çeşitli stratejiler deniyor. Şirket ayrıca Facebook'tan Threads'e paylaşım yapmayı da denemiş ve Threads gönderilerini, uygulamayı kullansınlar ya da kullanmasınlar, doğrudan Facebook ve Instagram beslemelerinde öne çıkarıyor. Ayrıca, yaratıcıları uygulamada daha aktif olmaya teşvik ediyor ve Threads üzerinde yüksek performans gösteren gönderiler için yaratıcılara bonuslar sunuyor.

Editör: Enes Sapmaz