Şirket, içerik oluşturucuların önce "doğru bir şekilde etiketlenmiş" cinsel içerik paylaşmalarına izin verdiğini ancak iki gün sonra bu kararı değiştirdiğini hatırlatalım. Güncellenen terimler bugünden itibaren geçerli olacak.

Yenilenmiş şartlar, şeffaf giysileri de yasaklıyor ve giyimlerin vücut bölgelerini tamamen örtmesi gerektiğini açıklıyor. Hession ayrıca içeriği doğru bir şekilde kategorize etmenin önemini vurgulayarak, özellikle havuz, plaj veya sıcak küvet yakınında yayın yapılırken "kalçaların tamamen örtülmesi" gereksinimini gevşetiyor.

twitch-e1612122493583

Twitch, cinsel ve şiddet içeren canlı yayınları filtreleyecek yeni özelliğini duyurdu! Twitch, cinsel ve şiddet içeren canlı yayınları filtreleyecek yeni özelliğini duyurdu!

Twitch, ilerleyen dönemde cinsel temalı olduğu belirtilen yayınların küçük resimlerini bulanıklaştırmayı planlıyor. Hession, "Çoğu yayıncı bu içeriği genellikle Cinsel Temalar etiketi ile doğru bir şekilde etiketlemiş ve nesnenin arkasında veya kamera çerçevesinin dışında giyim giymiş olsa da, bu içeriğin küçük resimleri birçok kullanıcı için Twitch deneyimlerini bozucu olabilir" ifadeleriyle açıklama yaptı. Twitch, içeriği gördükleri şekilde etiketlenmiş olarak kontrol etmelerine izin veren ayarlarını da güncelleyeceğini söylüyor.

Şu anki durumda Twitch, yayıncılardan kalçalarını, genital bölgelerini ve (kadın yayıncılar için) meme uçları ve alt meme bölgelerini kapatmalarını istiyor. Genital bölgelerin net şekilde görünmesi de yasak, ancak dekolte, yayıncının giyimli olduğu açıkça belli olduğu sürece kabul edilebilir.

Editör: Enes Sapmaz