Diablo IV, Game Pass'e geliyor! Diablo IV, Game Pass'e geliyor!

Twitch, izleyicilerin gerçekte hangi tür içeriğin yayınlanabileceğini ve hangisinin yasaklanabileceğini sorgulamalarına neden oldu. Kullanıcıların geri bildirimleri üzerine, cinsel içerik politikasıyla ilgili iki ayrı bölümü birleştiren Twitch, daha önce yasaklanmış olan bazı içeriklere izin verilebileceğini, ancak bunların uygun şekilde etiketlendiğini açıkladı.

twitch-e1612122493583

Bu içerikler arasında, tamamen giyinikken "göğüsleri, kalçaları ve pelvik bölgeyi kasıtlı olarak vurgulayan" içerikler bulunuyordu. Twitch, bu tür içeriğin kadın sunucuların "orantısız bir şekilde cezalandırıldığını" kabul etti. 

Cinsel içerik politikasını açıklığa kavuşturmanın yanı sıra, Twitch ana sayfa algoritmasını da değiştirdi, böylece Artık, Zamanla, aşırı Tütün Kullanımı; Şiddet ve Grafik Betimlemeler; Kumar; ve/veya Cinsel Temalar ile etiketlenmiş içerikleri önermeyecek. Platform, izleyicilerin bu videoları izlemek için ana sayfadaki videolara bilinçli bir şekilde tıklaması gerektiğini açıklarken, bu temalara sahip olan videoların bazı kısımlarının hala bu temaları görmekten rahatsızlık duyanlara görülebilir olduğunu belirtti. Artık izleyiciler, bu temaları içeren videoları özellikle aramaları gerekecek.

Editör: Enes Sapmaz