Beta süreci tamamlandıktan ve oyuncu geri bildirimlerine göre hatalar giderildikten sonra oyun, dünya genelinde tüm kullanıcıların erişimine açılacak.

Ancak, bazı sınırlamalar mevcut. Betaya katılmak isteyenlerin burada kayıt olması gerekiyor ve beta başlangıçta sadece ABD, Kanada, Avrupa, İngiltere ve Japonya'da erişilebilir olacak. Daha fazla bölge ilerleyen süreçte eklenecek. Riot Games, PC ve konsol oyuncuları arasında çapraz oyun (crossplay) desteği olmayacağını belirtti. Bu kararın sebebi olarak ise "Valorant'ın rekabetçi bütünlük standardını korumak" gösterildi.

Bu doğrultuda, oyun konsol kontrolörlerine özel olarak yeniden tasarlandı ve "özel yapım" bir oynanış sunulacak. Çapraz oyun imkanı olmasa da, bağlı bir envanter ve paylaşılan oyun ilerlemesi sağlanacak. Riot Games ayrıca, konsol ve PC oyuncularının aynı anda güncellemeler alacağını, bu sayede yamalar, ajanlar, haritalar ve premium içeriklerin eş zamanlı olarak sunulacağını vaat etti.

Valorant (1)

GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu! GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu!

Riot Games Üretim Direktörü Arnar Gylfason, "PC oyuncularına yıllardır sunduğumuz ödün vermeyen, rekabetçi deneyimi konsol oyuncularına da sunmamız gerektiğini biliyorduk: Kesin, takım tabanlı, taktiksel bir nişancı oyunu," dedi. "Başarılı olup olmadığımızı oyuncularımızın geri bildirimleri belirleyecek."

Valorant, kendine özgü kesinlik ve strateji odaklı yapısıyla tanınıyor. Ücretsiz FPS oyunları arasında nadir bulunan bu özellikler, oyuncuların plansız hareket etmeleri durumunda her seferinde kaybetmelerine neden oluyor. Valorant, rakiplerinizi alt etmek için zekanızı kullanmanız gereken bir oyun.

Editör: Enes Sapmaz