Meta'nın yapay zeka lideri Ahmad Al-Dahle, Threads üzerinden bir video öğreticiyle birlikte yeni özelliği duyurdu. Her gün sosyal medya uygulamalarına yeni bir yapay zeka güncellemesi gelse de, Instagram'ın başlattığı bu özellik sadece eğlenceli gözüküyor.

Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu! Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu!

instagram ciplaklik (1)-3

Instagram'ın backdrop aracı, Hikayeler için içerik yüklediğinizde veya çektiğinizde ortaya çıkar. Bu, ekranınızın üst kısmındaki mevcut simgeler arasında, metin ve müzik gibi, bir kişinin arkasında dikdörtgen bir çerçeve bulunan bir simgeyle temsil edilir. Backdrop'i kullanmak için sadece bu simgeye tıklayın, ve resmin tüm arka planı (PhotoShop gibi resim düzenleyicilerine benzer şekilde) damalı hale gelecek ve "istediğiniz arka planı açıklayın..." şeklinde bir metin kutusu ile birlikte bir çerçeve belirecek. Buradan "yavru köpeklerle çevrili"den "uzayda..." gibi aklınıza gelen her şeyi ekleyebilirsiniz. 

Bu özelliği kullandığınız zaman, hikayeniz, Instagram tarafından AI·Backdrop etiketi ile işaretlenir, bunun yanı sıra "deneyin" sticker'ı ve açıklamanız tırnak içinde eklenir.

Editör: Enes Sapmaz