Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un çıkışına az bir süre kala, projenin kapsamıyla ilgili yeni açıklamalar da gelmeye devam ediyor. 

Türk-Alman Ekonomi Forumu etkinliğinde konuşan Togg CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobilin Avrupa pazarına açılacağı tarihi açıkladı. Buna göre, Almanya ve Fransa gibi büyük Avrupa ülkelerindeki tüketiciler, Türkiye'den birkaç yıl sonra Togg ile tanışma imkanı yakalayacak. Togg CEO'su Gürcan Karakaş, 2024 yılını işaret etti ve aracın İskandinav ülkelerinde de satılabileceğini dile getirdi.

Togg CEO'su Karakaş'ın açıklamaları şu şekilde:

Otomotiv sektörü mart ayı ihracatında rekor kırdı Otomotiv sektörü mart ayı ihracatında rekor kırdı

2024'ün sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Henüz yönetim kurulumuzla ülkeler bazında çok net bir önceliklendirme yapmadık. Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çok büyük bir kısmı önce Kuzey'de İskandinav ülkeleriyle başlıyor çünkü yeni markalara daha açıklar, elektrikli araçlara daha açıklar, altyapıları daha yaygın. Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa'ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz.

TOgg-fiyat

Mehmet Gürcan Karakaş'ın açıklamalarına göre Togg'un Avrupa'ya açılma planları İskandinav ülkelerinden başlayabilir. Aracın ne kadar ilgi görüp görmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Editör: Burak Karahan