Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un Gemlik üretim tesisleri artık çok önemli bir virajı geride bırakmak üzere. Togg’un deneme üretimleri başlıyor.

Togg C-SUV deneme üretimi başlıyor

Togg’un sosyal medya hesabından paylaşılan bir video ile Gemlik tesisinde yaşanan 2 yıllık Inşa süreci ile ilgili bir video paylaşıldı ve müjde verildi. Gemlik üretim tesisinin yakın zamanda deneme üretimine başlayacağı belirtildi.

İşte paylaşılan video:

Apple, araba projesi yüzünden yüzlerce çalışanını kovdu! Apple, araba projesi yüzünden yüzlerce çalışanını kovdu!

Togg’un 2030 yılına kadar 1 milyon üretim hedefi kapsamında sertifika testlerinin ardından 2023 yılının ilk yarısında yerli otomobili yollarda göreceğiz. Deneme üretiminin başlaması önemli bir gelişme. Bu sayede yılın sonunda ilk seri üretim araç için her şey hazır olacak.

İlk etapta yollarda göreceğimiz Togg’un C segment SUV aracının ardından Sedan ve Hatchback modelleri de bizleri bekliyor. Toplamda 5 model üretilmesi planlanıyor. Geri kalanlar ise B-SUV ve C-MPV.

İkinci müjde ise sedan modelden

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu yani Togg, paylaştığı diğer bir görsel ile bu kez Togg’un sedan modeli ile ilgili insanları heyecanlandırdı.

Togg’un sedan modelinin bir fotoğrafını paylaşan şirket, altına da “Yüz yüze mi görüşsek?” notunu ekledi.

Ekran Resmi 2022-07-19 10.16.26

6 ay önce CES 2022 fuarında gördüğümüz Togg’un sedan modeli, dört kapılı liftback formunda konsept olarak karşımıza çıkmıştı. Fuarda sergilendiği sırada ön panel üstündeki aydınlatmalar, lüks yaşam alanı ve geriye doğru açılan arka kapılarıyla oldukça dikkat çekmişti.

20 Temmuz 2022 Çarşamba günü sabah saat 10.00’u işaret Togg’un ne açıklayacağı henüz bilinmiyor. Ancak tahminler Togg Sedan’ın ilk kez Türkiye’de sergileneceği gelişmesi olabilir.

Editör: Burak Karahan