Yerli otomobil firması Togg, yeni bir ortaklık duyurusu yaptı. Yapılan duyuruda, Togg araçlarda kullanılacak işlemci belli oldu. Yüksek standartlar ve konfor hedefiyle araçlarını piyasaya sürmeyi hedefleyen milli otomobil girişimi, araç performansı kadar araç içi deneyime de düşünüyor. Bunun için işlemci dünyasının önde gelen ismiyle anlaşan Togg, araçlarının Qualcomm, akıllı cihaz teknolojileriyle birlikte çalışacağını duyurdu.

qualcomm (2)

Togg, Qualcomm ile anlaşmasını şu sözlerle duyurdu;

"Kullanıcılarımıza son teknoloji bağlantılı hizmetler sunma ve yüksek kaliteli araç içi deneyimler yaşatmak için Qualcomm ile birlikte çalışıyoruz. C-SUV’un bilgi ve eğlence sistemini Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile güçlendireceğiz."

Anlaşmaya bağlamında Togg ve Qualcomm, araçta yer alan gelişmiş grafik ve araç içi multimedya teknolojilerinin yanı sıra bilgisayar görüşü desteği, araç yapay zekâ yetenekleri, sürekli uyarlanabilir kokpit sistemi için ortaklık kuracak. Togg CEO’su Gürcan Karakaş konuya ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundu;

"Kullanıcılarımıza bağlantılı bir akıllı cihazdan çok daha ötesini sunmayı amaçlıyoruz. Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile kullanıcılarımıza akıllı ve konforlu bir deneyim sunacağız. Yeni nesil araçlar için Qualcomm ile çalışmalarımızı genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz."

togg-1

Tesla, ilk Cybertruck'ını üretti! Tesla, ilk Cybertruck'ını üretti!

Bunun yanı sıra anlaşma konusunda Qualcomm CDMA Technologies GmbHÜrün Pazarlama Kıdemli Direktörü Thomas Dannemann'da açıklama yaptı. Konuya ilişkin olarak Dannemann, "Qualcomm Technologies, otomobil üreticilerinin hem sürücüler hem yolcular için daha bağlantılı, akıllı ve güvenli sürüş deneyimi sağlamalarına katkıda bulunmayı taahhüt ediyor. Togg’un,Snapdragon Dijital Kokpit Platformlarına dayanan dijital olarak gelişmiş özellikleri yeni nesil elektrikli araçlarına entegre etmesine katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

Editör: Enes Sapmaz