Hyperloop yöneticisi şirketin kapanacağını doğruladı. Kapanma hakkında bir rapor yayınlamasının ardından Hyperloop One şimdi resmi olarak kapanıyor. Şirket, Elon Musk'ın hiper döngü ulaşım teknolojileri vizyonunu içeren bir makalenin yayımlanmasının ardından 2014 yılında kurulmuştu.

Şirket, başlangıçta kargo ve insan taşımacılığı sağlamayı amaçlıyordu, bu da mühürlü metal tüplerde uçak benzeri hızlarda seyahat eden kapsüller şeklindeydi. 2017'den 2022'ye kadar Virgin Hyperloop One olarak biliniyordu, çünkü Richard Branson'un Virgin Group'unun yatırım yapması nedeniyle adını değiştirmişti. Ancak şirket, geçen yıl yolcu taşıma planlarını terk edip yalnızca kargo hizmeti sunmaya odaklanma kararı aldığında Virgin sessizce markasını çekti. Hyperloop One, geçen yıl önceliklerindeki değişiklik nedeniyle 100'den fazla personeli işten çıkarmıştı.

Opera, tarayıcısına yapay zeka müjdesini verdi! Opera, tarayıcısına yapay zeka müjdesini verdi!

Şirket, bir süredir finansal sorunlar yaşamaktaydı ve dikkate değer bir şekilde hiçbir çalışan hiper döngü sistemini inşa etme sözleşmesi yapamadı. Şirketin çoğu kalan çalışanını işten çıkardığını ve geriye kalanların 31 Aralık'ta ayrılacağı söyledi. 

Editör: Enes Sapmaz