WhatsApp’ın fotoğrafları gönderdikten sonra kendi kendine kaybolmasını sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

WhatsApp’ın video sesi kapama özelliğinin ardından diğer bir yeni özellik olan “Kaybolan fotoğraflar” üzernde çalıştığı öğrenildi. WhatsApp’la doğru bilgileri ile bilinen WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bu özellik, sohbetlerde gönderilen fotoğrafların kendi kendini yok etmesini sağlıyor.

Kullanıcılar artık fotoğrafı göndermeden önce kullanacakları yeni bir buton sayesinde kendiliğinden kaybolan bir fotoğraf gönderebilecekler. Sohbet sayfasından çıkıldığı an, o görüntü kaybolacak ve bir daha da görüntülenemeyecek.

Mantık güzel ama eksikler var

WhatsApp’ın bu özellik ile yapmaya çalıştığı mantık gayet iyi ancak unuttukları bir şey var o da ekran görüntüsü alma özelliği. Bu özelliğin işe yarayabilmesi için ekran görüntüsü alma özelliğinin de kısıtlanması gerekli.

WhatsApp geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak bu özelliğin çok kısa bir süre sonra beta kullanıcılara sunulması, ardından da kararlı sürüme ulaşması bekleniyor.

OKUYUN  İşte iOS 14.5 ile gelecek yeni özellikler ve çıkış tarihi!