Türk Telekom, akıllı telefonlara erişimi kolaylaştıracak uygulaması olan “yenilenmiş telefon” satışına başladığını açıkladı.

Döviz kurlarındaki artış, yüksek enflasyon ve yüksek vergiler eklenince artık birçok elektronik ürün gibi akıllı telefonlara da erişmek her geçen gün daha zor hale geliyor. Tüm bu etmenlerle birlikte vatandaşlar yenilenmiş telefonlara rağbet göstermeye başladı. Son olarak Türk Telekom da yenilenmiş telefon satmaya başladığını açıkladı. Bundan böyle Türk Telekom mağazalarında yenilenmiş ikinci el telefonlar müşterilerle buluşturulacak.

Türk Telekom mağazalarında satılmaya başlayacak yenilenmiş telefonlar ‘yeni gibi’ ve ‘çok iyi’ olmak üzere iki kategoride sınıflandırılacak. Ayrıca her cihaz, 1 yıl yenileme merkezi garantisi altında piyasaya sürülecek.

12 taksitle satın alınabilecek

Yenilenmiş telefonlar, Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilen yenileme merkezleri tarafından TSE standartlarında, güvenilir ve tüm aşamaları kayıt altında olan bir süreç işletilerek yenileme işlemine tabi tutuluyor. Ürünlerde önceki kullanıcıya ait tüm bilgiler geri döndürülemez şekilde yok ediliyor.

Türk Telekom’un yenilenmiş telefonları 12 aya varan taksitlerle de satın alınabilecek.

Türk Telekom Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, akıllı telefona erişimin kolaylaştırılmasını hedefleyen bu proje hakkında şunları söyledi:

“Bizler de satış kanallarımızda müşterilerimize sunduğumuz yüzde 1 KDV fırsatı ile bu projeye avantajlı tekliflerle katılıyoruz. Bu yıl, müşterilerin akıllı cihazlarda çok çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak, ek avantajlar getireceğimiz yeni bir döneme girdik. Yenilenmiş ikinci el akıllı telefonlar, Türk Telekom çatısı altında avantajlı fiyatlarla ve 12 taksite varan taksit seçeneklerinin yanında yenileme merkezi tarafından sağlanacak 1 yıllık garanti seçenekleriyle Türk Telekom mağazalarında sunuluyor.”

OKUYUN  Android'de 2G dönemi sonra erdi! Aynı hamle Apple'dan da bekleniyor...