Rocky, Rambo, Expendables ve daha birçok aksiyon filmiyle tanıdığımız efsane oyuncu Sylvester Stallone, bu kez bir süper kahraman rolüyle karşımızda. 

Amazon Prime yapımı olan Samaritan (Kahramanın Dönüşü) filmi platform üzerinden yayınlandı. Ancak filme gelen ilk yorumlar pek olumlu değil. 

Dead Cells animasyonundan ilk fragman geldi! Dead Cells animasyonundan ilk fragman geldi!

Samaritan filminin konusu

Film; Bragi F. Schut, Marc Olivent ve Renzo Podesta tarafından yaratılan Mythos Comics çizgi romanlarına dayanıyor. Yönetmenlik koltuğunda Julius Avery'nin oturduğu filmin başrollerinde ise Sylvester Stallone (Samaritan), Javon Walton (Sam Cleary) ve Pilou Asbaek (Edwin) gibi isimler var. 

Samaritan-940x627

Filmin konusuna gelirsek,  yirmi yıl önce yapılan bir savaşın ardından yok olduğu sanılan bir süper kahramanı ve kendisi gibi süper kahraman olan düşmanı kardeşini anlatıyor. Sam Cleary komşusu Bay Smith’in efsanevi Samaritan olduğundan şüphelenince şehri yıkımdan kurtarmak için ikna etmeyi kendisine görev ediniyor. Bu yolda çok tehlikeli mücadeleler ikiliyi bekliyor olacak.

25 yıl önce, Granite City'nin süper güçlü kanun adamı Samaritan'ın, rakibi Nemesis ile girdiği şiddetli bir depo savaşından sonra öldüğü bildirilmiştir. Ancak Sam gibi şehirdeki bazı kişiler onun hâlâ hayatta olduğuna dair umutlarını korumaktadır. Suç oranının artması ve şehrin kaosun eşiğine gelmesiyle Sam, şehri yıkımdan kurtarmak için komşusunu saklandığı yerden çıkarmaya ikna etmeyi kendine görev edinir...

Samaritan filminin çekimleri 2020 yılında başlamış ancak koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ertelemeler nedeniyle film bu yıl yayınlanmıştı. 

İşte Samaritan filminin fragmanı:

76 yaşındaki (her ne kadar göstermese de) efsane aktör Sylvester Stallone'un oynadığı filme eleştirmenlerden gelen ilk yorumlar pek olumlu değil. Yapımın IMDb puanı ise 5.9 olarak gözüküyor.

Türkçe dublajlı olarak da izlenebilecek Amazon Prime filminide, Sylvester Stallone'u Ali Gül seslendiriyor.

Peki siz Sylvester Stallone'un Samaritan filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Stallone'u bir süper kahraman olarak görmek nasıldı? Filmle ilgili görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın. 

Editör: Burak Karahan