Milyarder iş adamı Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter'da Steam'in yakında Tesla'lara gelebileceğini belirtti. Elon Musk'a göre şirket şu anda "Steam entegrasyonu ile ilgili önemli ilerleme kaydetmiş" durumda. Musk, şaşırtıcı bir şekilde gelecek ay Steam ile ilgili bir tanıtım bile yapılabilme ihtimalinin olduğunu söyledi.

Açıklama, Tesla otomobil serisinin bir oyun platformu olarak incelenmesi sonrası geldi. Tesla Owners Silicon Valley hesabına gönderilen videoda bir kullanıcı, "Bahse girerim Tesla'mın aynı zamanda bir oyun konsolu olduğunu bilmiyordunuz" dedi ve ekledi: “Tesla başlangıçta 2048 ve Beach Buggy Racing gibi oyunlar ekledi, böylece süper şarj olurken zamanınızı geçirebilirsiniz, ancak şimdi çok sayıda yeni oyun eklediler, hatta bazıları oyun kontrolcüsü gerektiriyor."

Otomotiv sektörü mart ayı ihracatında rekor kırdı Otomotiv sektörü mart ayı ihracatında rekor kırdı

Tesla'daki video oyunları aracın satışlarının asıl sebebi olmasa da onu diğer otomobilerden ayırıyor ve her geçen gün AMD Ryzen tarafından mümkün kılınan bir çok yeni oyun Tesal kullanıcılarına sunuluyor.

Tesla şu anda Tesla Arcade aracılığıyla Cuphead ve Sonic the Hedgehog dahil olmak üzere çeşitli farklı oyunlar sunuyor, ancak araçlarındaki donanımı yükseltmek çok daha fazlasını sağlayabilir. Planın bir parçası Steam entegrasyonu gibi görünüyor. Örneğin Musk, Şubat ayında şirketin "Steam oyunlarının belirli oyunların aksine Tesla üzerinde çalışmasını sağlamak için genel bir durum üzerinde çalıştığını" açıkladı.

2022-07-18 11_41_20-Window

Musk, daha önce Tesla sahiplerinin arabalarından yüksek düzeyde bir oyun performansı bekleyebileceklerini öne sürmüştü. Musk, geçen ay en son modellerin bir gösterimi sırasında, “Son teknoloji bilgi işlem teknolojisine, son teknoloji bilgi-eğlence sistemine sahip olan ve bunun tam anlamıyla bir PlayStation 5 düzeyinde olduğu bir otomobil hiç olmamıştı. Bu araç PlayStation 5 sevieyesinde performans sunuyor" demişt ve "Cyberpunk 2077'yi o kaldırabiliyor. yüksek teknoloji oyunlarda 60 FPS sunacak" eklemesini yapmıştı.

Editör: Burak Karahan