İtalyan ekibi AC Milan ile Alman FC Köln arasında gerçekleştirilen hazırlık maçında yayıncı kuruluş daha önce çok denenmemiş bir sunum denediler. Bazı futbolculara kamera bağlandı ve böylece evinizde oturup maçı izlerken adeta sahanın ortasındaymış gibi size hissettirdiler. Hatta bir oyuna bile benziyor diyebiliriz.

Aşağıdaki videodan da görebileceğiniz gibi, maçın başındaki oyun öncesi el sıkışmadan, maç ortasında hareketli anlara kadar birçok harika görüntü mevcut. 

FIFA'nın tek oyunculu oyun moduna benzetilen bu kamera açıları, normal sezon içerisinde de görmek isteyeceğimiz harika görüntüler ortaya çıkarmış durumda. 

Aslında futbol oyunlarında bile görmediğimiz birinci şahıs modunu artık oyunlarda deneyimleme vaktimiz geldi diye düşünüyorum. Her ne kadar çok zor bir oyuna dönüşebilecek olsa da, birinci şahıs modunda FIFA oynamak çok zevkli olabilirdi.

Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı! Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı!

2022-07-18 11_14_29-Window

NFL 2K'da böyle bir mod eyer alıyordu. Onu da aşağıdan izleyebilirsiniz:

Elbette, birinci şahıs modu, koşmayı ve defans yapmayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Kafa sallama ve kolların sallanması hareketleri de insanı inanılmaz yoracak cisnten. Ama yine de basketbol ve futbol oyunlarında bu kamera açısını görmek isterdik.

Editör: Burak Karahan