Popüler, sosyal medya platformu Facebook, Instagram ve Messenger kullanıcıları için birçok yeni mesajlaşma özelliğini açıkladı. Özellikler arasında iki yeni sohbet teması, eller serbest ses kaydı ve mesajların görüldüğü zaman gibi özellikler arasında bulunuyor.

Facebook, geçtiğimiz ekim ayında Instagram ve Messenger’ı birleştirdi ve Messenger’ın tüm özelliklerini Instagram’a da getirmişti. Messenger ve Instagram’a kullanıcılar için iki yeni sohbet teması geldi. Yeni temalar, Star Wars ve Selena: The Series olacak.

Bir diğer özellikte ise Facebook, Messenger’da sesli mesaj göndermeyi oldukça kolaylaştırdı ve bu özellik yakın zamanda Instagram’a da gelecek. Artık sesli mesaj gönderirken, mikrofona basacak ve elleri serbest bir şekilde kaydedebilecek.

Diğer bir özellikte ise kullanıcılar artık Instagram’da mesajların okunup okunmadığını da görebilecek. Instagram’da, mesajınızın görülüp görülmediğini, görüldüğünde ise ne zaman görüldüğünü gösteriyor. Artık mesajlarınızda örneğin; şimdi görüldü veya 6 saat önce görüldü ifadesi yer alacak. Son olarak da Facebook, Messerger’da kullanıcıların sohbetlerini kolayca arşivleyebilmesi için “arşive kaydır” özelliğini tanıttı. Siz Facebook’un getirmiş olduğu bu özellikler ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

 

OKUYUN  Bu elektrikli otomobil kablosuz şarj özelliğine sahip! Evet yanlış duymadınız...