Samsung Galaxy S21  ailesinin piyasaya çıkması için geri sayım başladı. Ocak ayında dünya genelinde satışa sunulması beklenen modele yakından bakalım.https://www.youtube.com/watch?v=pjtejOr...

Xiaomi Mi 12S Ultra'nın ilk detayları belli oldu! Dev bir kameraya sahip Xiaomi Mi 12S Ultra'nın ilk detayları belli oldu! Dev bir kameraya sahip

Samsung Galaxy S21  ailesinin piyasaya çıkması için geri sayım başladı. Ocak ayında dünya genelinde satışa sunulması beklenen modele yakından bakalım.

Samsung Galaxy S21 ile ilgili birçok detay zaten sızdırılmıştı. Buna ek olarak sızdırılan  yeni bir  videoda, Galaxy S21 Plus, ince çerçeveli düz bir ekran ve selfie kamerasıyla karşımıza çıkıyor. Sızdırılmış bir video olduğunu göz önüne alırsak, Samsung Galaxy S21’in tanıtım videosunda görüntü kalitesi pek iyi değil.  Buna rağmen kullanıcının sunumunun altında bir tür dikkat dağıtıcı müzik çalıyor. Ayrıca telefonun arka yüzü hakkında çok fazla ayrıntı görme şansımız olmadı. Ocak ayında satışta olacak Samsung’un yeni amiral gemisinin üç farklı modelle satışa sunulması bekleniyor: S21, S21 Plus ve S21 Ultra. Bu modellerden S21 Ultra’nın tam 5 kamerayla geleceğini söyleyelim. S21 ve S21 Plus modellerinde ise 3 kamera gelecek.

Yüksek batarya performansı

Geçtiğimiz aylarda Samsung S21’in 6.2 inç ekrana sahip olacağını sızdırmıştı. S21 Plus’ın ise 6.7 inç olması bekleniyor. Galaxy S21 ailesinin en pahalı modeli olacağı kesin olan S21 Ultra modelindeyse 6.8 inç ekran olması bekleniyor. S21 ailesinin  batarya tarafında nasıl bir kapasiteyle geleceği bilinmezliğini koruyor. Uzmanlara göre,  4.000 mAh ile 5.000 mAh arasında değişen bataryaya sahip olması ve üçünün de bir Snapdragon 875 veya Exynos 2100 işlemciye sahip olması bekleniyor. Telefonların 5G'ye sahip olması bekleniyor. Klasik S21 ve S21 Plus'ta  Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1,  Ultra'da Wi-Fi 6E bulunuyor. S21 Ultra'nın da Samsung'un S-Pen ile uyumlu olması bekleniyor, ancak söylentiye göre S-Pen cihazla birlikte verilmeyecek.