Katlanabilir telefon piyasasının lideri Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni modelleri  Galaxy Z Fold 4 ve  Galaxy Z Flip 410 Ağustos'ta tanıtmaya hazırlanıyor. Samsung Unpacked etkinliğinde tanıtılacak olan bu iki modelin kanlı canlı resimleri lansmandan 2 gün önce ortaya çıktı.

FZhf2kIWIAAJ_6t

Phantom Black, bej ve gri de dahil birçok farklı renkle piyasaya çıkacak Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4'ün canlı fotoğrafları Twitter'da paylaşıldı. Non_tech'in paylaştığı fotoğraflar, daha önce ortaya çıkan tasarım görüntülerini doğrular nitelikte. Galaxy Z Fold 4'ün en çok merak edilen kıvrım kısmındaki menteşesi, yanlardan bakıldığında hala görünür durumda fakat bir önceki seriye kıyasla daha az fark ediliyor ve daha başarılı bir iş çıkartılmış.

FZhf1_MXgAUmNyi

Samsung Galaxy Z Fold  4'ün görüntülerini yukarıda ve aşağıda görebilirsiniz.

2022-08-08 08_48_51-Window


Diğer bir yandan Galaxy Z Flip 4'e baktığımızda ise tasarım olarak Flip 3'e çok benziyor. Ancak görüntülere bakarak Galaxy Z Flip 4'ün çerçevelerinin daha ince olabileceğini söyleyebiliriz. Ve bu çerçeveler Flip 3'te kullanılan parlak kaplama yerine metalik bir görünüme sahip olarak geliyor.

FZi7mlCX0AI0mnR

Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 özellikleri nasıl olacak?

Samsung'un yeni katlanabilir telefon modelleri Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4'ün teknik özellikleri henüz resmi olarak açıklanmasa da bazı sızdırılan bilgilere göre beklenen özellikler şöyle:

Dev katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Z Fold 4'de S Pen desteği olacak ve Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti cihaza güç verecek.  50 megapiksel ana kamera ve 25W hızlı şarj desteğine 4.400 mAh batarya eşlik edecek gibi duruyor.  120 Hz yenileme hızı sunan katlanabilir 7.6 inç AMOLED'ın yanı sıra telefonun dış tarafında da  120 Hz'lik 6.2 inç AMOLED ekran yer alacak. Ayrıca cihaz 12 GB RAM ile gelecek.

Bu yıl içerisinde Android 13 alacak Samsung telefonlar belli oldu! İşte güncelleme alacak modeller Bu yıl içerisinde Android 13 alacak Samsung telefonlar belli oldu! İşte güncelleme alacak modeller

2022-08-08 08_49_03-Window

Samsung Galaxy Z Flip 4 ise sızıntılara göre FHD+ çözünürlüğe sahip 6.7 inç AMOLED ekran, 25W hızlı şarjı destekli 3.700mAh batarya, 12 megapiksel çift kamera, 8 GB'a kadar RAM ve 256 GB dahili depolama alanıyla kullanıcılarla buluşacak. Ayrıca cihaza gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti verecek.