Depremzedeleri kurtarmak için eğitilen kahraman fareler! İlk görevlerini Türkiye'de yapacaklar Depremzedeleri kurtarmak için eğitilen kahraman fareler! İlk görevlerini Türkiye'de yapacaklar

Japon oyun devi Capcom, düzenlediği etkinlikte Resident Evil serisiyle ilgili birçok büyük duyuru yaptı. Bunlardan en dikkat çekenleri Resident Evil Village için gelen üçüncü şahıs kamera modu ve yeni Shadow of Rose isimli hikaye DLC’si oldu. Gelin birlikte Capcom sunumunda öne çıkan duyurulara bakalım. Capcom’un Winter’s Expansion olarak adlandırdığı bu paket 3 farklı büyük güncellemeyi içeriyor ve 28 Ekim’de oyuncularla buluşacağı açıklandı. Capcom aynı zamanda daha önce duyurulan Resident Evil RE:Verse isimli oyunun da bu tarihte çıkacağını belirtti.

Capcom’dan Resident Evil Village’ı yeniden sattıracak güncelleme

Hali hazırda Resident Evil serisinin en çok satan oyunlarından olan ve oldukça beğenilen serinin sekizinci oyunu Village, oldukça büyük 3 güncelleme alıyor. Bunlardan ilki Shadow of Rose isimli yeni DLC. Yeni ek pakette Ethan’ın artık büyüyen kızı Rose’u kontrol ettiğimiz bir hikaye anlatılıyor. Village’In bir devamı niteliğinde olacak DLC, Rose’un sahip olduğu korkunç güçlerle mücadelesini deneyimlememizi sağlayacak. Hikaye DLC’si için yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Üçüncü şahıs modu

Capcom’un en büyük sürprizi olan ve hatta adeta yeni bir oyun gibi oynamamızı sağlayacak üçüncü şahıs kamera modu oyunculardan oldukça olumlu tepki aldı. Yeni güncelleme ile oynadığımız karakter Ethan’ı birinci şahıs kamera açısı yerine üçüncü şahıs kamera modunda oynayacağız ve tamamen farklı bir bakış açısıyla hikayeyi görebileceğiz. Bu güncelleme ile ilgili fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

The Mercenaries: Additional Orders

Son olarak gelen güncelleme ise Chris Redfield, Heisenberg ve sıkı durun Lady Dimitrescu da dahil olmak üzere oynanabilir karakterleri içerecek The Mercenaries: Additional Orders  oldu. Bu modla ilgili detayları aşağıdan izleyebilirsiniz:?t=86

Resident Evil oyunları yeni nesile geliyor

Capcom’un sunumu sırasında aynı zamanda Resident Evil Biohazard, Resident Evil 2 Remake ve Resident Evil 3 Remake’in Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için geldiği de açıklandı. Halihazırda oyuna PlayStation 4 ya da Xbox One’da sahip olan oyuncular, yeni nesil konsollara ücretsiz olarak oyunu yükseletebilecek. Resident Evil 7 ve Resident Evil 2 Remake oldukça beğenilen oyunlar olmuş ve serinin yeniden canlanmasındaki en büyük etkiyi yaratmıştı. Ancak Resident Evil 3 Remake, diğer oyunlar kadar olumlu dönüşler almamıştı. Bunun nedeni ise orijinale sadık kalınmamasıydı.

Resident Evil 4 Remake

Capcom sunumunun son Resident Evil haberi ise serinin en çok sevilen oyunu Resident Evil 4’ün remake versiyonuyla alakalıydı. Resident Evil 4 Remake’den kısa bir gameplay gösterildi. Onu da aşağıdan izleyebilirsiniz: Resident Evil 4 Remake’in 3 Mart 2023’te çıkacağı açıklandı.

Editör: Megabayt Haber