Ünlü korku oyunu serisi Resident Evil'ın Netflix uyarlaması olan Resident Evil Biohazard, bugün yani 14 Temmuz günü izleyiciyle buluştu.

Dizi için sokaklardaki reklam panolarına verilen 3D reklam ise oldukça ürkütücü ve gerçekçi görünüyor. Aşağıdan bu reklamı görebilirsiniz:

Jade ve Bille Wesker isimli kardeşlerin yaşadıklarını anlatacak dizide, İlkinde 14 yaşlarında olan ikilinin New Racoon City’e taşınmaları, ikincisinde ise yıllar sonra ‘T’ virüsü sebebiyle oluşan zombi istilası ile savaşan dünyada Jade ve diğerlerinin hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor.

Milla Jovovich’in başrolünde bulunduğu filmlerin de arkasında bulunan Constantin Film prodüksiyon şirketinin yapımcılığını üstlendiği dizide  "The Wire", "Fringe", "John Wick" gibi yapımlardan tanınan Lance Reddick, Albert Wesker karakterini canlandıracak. Reddick’in yanı sıra yapımda, Ella Balinska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph gibi isimler yer alıyor.

Hayao Miyazaki'nin son filmi hakkında ilk detaylar geldi! IMAX olacak... Hayao Miyazaki'nin son filmi hakkında ilk detaylar geldi! IMAX olacak...

Netflix'in dizi için yaptığı açıklama:

"Yıl 2036, virüsün küresel bir kıyamete yol açmasından 14 yıl sonra, Jade Wesker kana susamış yaratıklar tarafından istila edilen dünyada hayatta kalmak için savaşıyor. Jade’e bu sırada, New Racoon City’deki geçmişi, babasını Umbrella Corporation ile olan tüyler ürpertici bağlantıları ve kız kardeşi Billie’nin başına gelenler musallat oluyor."

Editör: Burak Karahan