Bildiğiniz gibi 14 Haziran itibarıyla önemli dijital platformlardan Disney Plus (Disney+) ülkemizde yayına başladı. Oldukça geniş bir kütüphaneye ve önemli dizi-filmlere ev sahipliği yapan platform ilk günden büyük ilgi gördü. Biz de bu geniş kütüphane içerisinde sizlere bir kılavuz görevi görebilecek bir içerikle karşınızdayız. Eğlenmek isteyenler için Disney Plus 'taki en iyi komedi filmlerinden 10 tanesini seçtik. İşte detaylar...

Disney Plus'ya yer alan en iyi komedi filmleri

Fiyatı ve geniş içeriğiyle beğeni toplayan Disney Plus platformunda yer alan 10 harika komedi filmini sizler için seçtik. Büyük bir liste içerisinden seçtiğimiz filmlere ek yapmak isterseniz yorumlarda bize yazabilirsiniz. Unutmayın bu liste en iyi filmleri içermiyor. Öznel bir liste ve en beğendiğimiz filmlerden bazılarını sizlere önermek için hazırladık. İşte Disney+'ta yer alan 10 komedi filmi önerisi:

1- Bebek Firarda

Türkiye'de televizyonlarda da yayınlanan Baby's Day Out (Bebek Firarda) her dakikası ayrı bir eğlenceye sahne olan harika bir aile-komedi filmi. 1994 yapımı bu klasik komedi filminin başrollerinde Joe Mantegna, Lara Flynn Boyle, Brain Haley ve Joe Pantoliano yer alıyor.

2- Aman Tanrım

Orijinal ismi Bruce Almighty film, tanınmış bir televizyon muhabiri olan Bruce Nolan'ın hayatını anlatıyor. . İşlerin yolunda gitmediği bir günün sonunda, kendini kaybedip tanrıya isyan etmeye başlayan Nolan, hiç de beklemediği şekilde bir karşılık görür. Her sızlanmasında tuhaf olaylarla karşılaşan Bruce, bir gün sıradığı bir şekilde tanrıyla karşılaşır. Tanrı bir insan silüetinde Nolan'a görünür ve bu şikayetçi kuluna sıradışı bir planla dersini vermeye karar verir. Jim Carrey severler için kaçırılmayacak bir yapım.

3- Üşütük Popolar

John Wick 5'in çekimleri başladı! John Wick 5'in çekimleri başladı!

Jamaica’nın ilk Olimpiyat kızak takımının gerçek hikayesinden esinlenen komedi filmi Cool Runnings, "Sen Uyurken", "Sihirbazın Çırağı" gibi filmleri ile bilinen Jon Turteltaub tarafından çekilmiştir. başrollerinde Leon, Doug E. Doug, Rawle D. Lewis, Malik Yoba, John Candy gibi isimler yer almaktadır. Filmin müzikleri ise usta besteci Hans Zimmer'e ait.

4- Doctor Dolittle 1-2

Mesleği veterinerlik olan Doktor Dolittle, bir gün hayvanların kendi aralarındaki konuşmalarını duyabilme yeteneğine kavuşur. 1967 yapımı Doctor Dolittle'ın yeniden çevrimi olan filmin yönetmeni Hill Street Blues'dan tanıdığımız Betty Thomas. Filmin başrolünde ise bu tür rollerin ustalarından olan Eddie Murphy var.

5- Evde Tek Başına serisi

Bir aile komedi klasiği olan Evde Tek Başına serisini Disney Plus'ta izleyebilmek oldukça güzel. Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını fark ettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar.

6- Hot Shots serisi

Eğer absürt komedi seviyorsanız Hot Shots serisi tam size göre. Birçok filmde dalga geçilen ve absürt olayların anlatıldığı filmde Charlie Sheen ve Lloyd Bridges gibi iki önemli ismim başrollerde yer alıyor. Ayrıca Rowan Atkinson da ikinci filmde karşımıza çıkıyor.

7- Jingle All the Way

Arnold Schwarzenegger'ın başrolünde olduğu bu komedi filmi, oğlu için Turbo Man isimli oyuncağı satın almak için uğraşan Howard karakterini konu alıyor. Oldukça eğlenceli bir macera bu filmde sizleri bekliyor.

8- Müthiş Dadı

Orijinal ismi Mrs. Doubtfire olan ve usta oyuncu Robin Williams'ın başrolünde oynadığı  Oscar'lı film Müthiş Dadı filminin konusu şöyle: Daniel ve Miranda’nın evlilikleri hiç iyi gitmemektedir. Miranda, Daniel’in ne kadar iyi baba olduğunun farkında olsa da onu çok sorumsuz bulmaktadır. Karısına ve çocuklarına karşı büyük bir sevgi besleyen Daniel istemeye istemeye boşanmayı kabul eder. Fakat mahkemenin çocukları annelerine vermesi sonucu çocuklarından ayrı kalmak zorunda kalan Daniel, bu duruma bir çözüm bulmaya kararlıdır. En iyi bulduğu çözüm ise dadı kılığına girerek çocuklarının bakıcısı olmaktır. Bu şekilde olduğundan bambaşka bir karaktere bürünerek çocuklarının ve karısının güvenlerini tekrar kazanan Daniel’in başı, aksiliklerden kurtulmayacaktır.

9- The Simpson Movie

Simpsonlar çok kişi tarafından sevilen bir aile olarak bu kez sinema perdesinde izleyicisi ile buluşuyorlar. Homer yani ailenin en sakarı olarak ciddi boyutta bir soruna yol açıyor. Çalıştığı fabrikanın yakınlarında bulunan bir nehre zararlı bir takım maddelerin dökülmesine vesile olur. Haliyle işinden de kovulur. Ancak sebep olduğu olay ciddi bir boyuttadır çünkü kasabadaki insanların hayatları tehdit altına girmiştir. Homer hatasını düzeltmeye çalıştıkça işler karışır. Maceradan maceraya savrulmaya başlarlar. Yapımcı, orijinal Simpsons tasarımının içinde kalmak sureti ile filmi tamamladıklarını belirtiyor.

10- Babamın Penguenleri

Jim Carrey'nin başrolünde oynadığı orijinal ismi Mr. Popper's Penguins olan film, Eşinden boşandıktan sonra hayatına son derece rutin bir şekilde devam eden iş adamı Tom Popper'in hayatını ve babasından kendisine miras kalan altı pengueni anlatıyor. Tom, çocukları penguenlere bayılınca, evini bir kış parkına çevirmeye karar verir. Rutinden eğlenceliye doğru bu keskin geçiş, ilginç olaylara yol açacaktır.

Editör: Megabayt Haber