Epic’in uzun zamandır beklenen Rocket League Sideswipe mobil oyunu artık Android ve iOS’ta çıkışını yaptı.

Rocket League’in arkasındaki ekip olan Psyonix, Mart ayında, bu yılın sonlarında cep telefonları için özel olarak tasarlanmış yeni, bağımsız bir Rocket League deneyimi getirmeyi planladığını açıklamıştı. Duyuruyu takiben şirket, belirli bölgelerde yeni oyun için Alfa ve Beta testlerini açarak belirli kullanıcıların genel sürümden önce mobil oyunu denemelerine izin verdi. Ve şimdi, oyun resmen dünya çapında çıktı.

İlk olarak Mart ayında duyurulan oynaması ücretsiz oyun, 2015 yılında piyasaya sürülen orijinal Rocket League’in basitleştirilmiş bir versiyonudur . En büyük değişiklik, mobil versiyonun tamamen üç boyutlu bir sürüş stadyumu sunmak yerine 2D olarak oynanmasıdır. Ekranın sol tarafında bulunan sanal bir joystick ile arabanızı kontrol ederken, sağ koldaki butonlar aracınızı zıplayıp hızlandırmanızı sağlıyor.

Normal Rocket League’den farklı olarak , arabanın takviyesi otomatik olarak yenilenir, bu nedenle şarj pedleri aramaya gerek yoktur ve takımlar her tarafta en fazla iki oyuncu ile sınırlıdır. Mevcut oyun stilleri, oyunun standart futbol modunun yanı sıra basketbol tarzı “Hoops” versiyonunu içerir.

OKUYUN  Facebook'ta Karanlık Mod ortadan kayboldu