2020 yılının büyük bir bölümünü evlerimizde geçirmemize sebep olan pandemi, online oyunlara olan ilgiyi de oldukça artırdı. Arkadaşlarımızla vakit geçirmek için en çok onlardan yardım aldık. Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz 10 online oyunu sizler için derledik…

1- Among Us

Yılın en çok konuşulan oyunlarından biri olan Among Us ile 5 veya 10 kişilik gruplarla aynı anda oynanabilen bir oyun. Grup halinde çalışarak aranızdaki casusu bulmanız gerek bu en önemli göreviniz, eğer casus sizseniz gruptan birisi gibi davranmanız gerekiyor.

2- Mobile Legends Band Bang

Bu oyunda online oynanabilen bir oyundur. Oyunda bir sürü karakter vardır. Her karakterin başka güçleri vardır ve karşı takımın kulelerini yıkarak kazanmanız gerekmektedir. Karşı takımında kurbanı olmadan en hızlı kuleleri yıkan takım şampiyon olur. Bağımlılık yapan bu zevkli oyun gençlerin tercihi olmuş durumda. 5 kişilik oynanan bu eğlenceli oyunda arkadaşlarınızla sesli konuşabilirsiniz.

3- Tabu

4 kişilik bu oyun bir sürü birbirlerinden farklı kelimelerden size gelen kelimeyi anlatmaya çalışmanızla oluşan eğlenceli bir oyundur. Fakat size verilen kelimeyi kartta yazan diğer anahtar kelimeleri söylemeden eşinize anlatmanız gerekmektedir.

4- Monopoly Bingo

Sevdikleriyle güzel ve eğlenceli vakit geçirmeyi seven kişiler için birebir bir oyun. Bingo olan bu oyunu büyüklerinizle de keyifle oynayabilirsiniz. Her yaşa hitap eden bu zevkli oyunu sizler için bu listemize ekledik. Eğer bu oyunu bilmiyorsanız hemen bir göz atın deriz.

5- Kelimelik

Kelime oyunlarını sevenler buna bayılacaksınız! Sevdiklerinizle birlikte oynarken tahmin edebileceğinizden fazla keyifli zaman geçirebileceğiniz ve aynı zamanda eğlenirken öğreneceğiniz bu kelime oyunu, yavaş yavaş ilerleyen bir bulmaca oyunu gibidir. En yüksek puanlı kelimeleri türeten oyunu kazanır. Bu oyunun App Store’da çok yüksek bir puanı bulunuyor.

OKUYUN  Oyun dünyası karıştıran adam Hasan Kahraman! Abandoned oyunu aslında yok mu?

6- Basketbol Arena

Masomo’un yeni oyunu olan Basketbol Arena, istediğiniz arkadaşınızla karşılıklı oynayabileceğiniz eğlenceli bir mobil oyundur. Oyunun asıl teması Basketboldur ve basketbol seven arkadaşlarınızla konuşarak dilediğiniz turnuvaları gerçekleştirebilirsiniz. Bu oyunun ciddi bir Google Play indirimi bulunmaktadır. Eğer bilmiyorsanız bu oyunu bir deneyin derim.

7- PUBG

Bu oyunda asıl amaç hayatta kalan son kişi ya da takım olmaktır. Hayatta kalmak için eşyalar toplamalı, takımınızı korumalı gerekirse yardım etmeli ve önünüze çıkan düşmanları yok etmelisiniz. Bu oyun en fazla 4 kişi oynanabilen online bir oyundur. Bu zevkli oyunu oynarken arkadaşlarınızla sesli konuşabilir veya yazışabilirsiniz.

8- 101 Okey Plus

Her yaşa hitap eden bir diğer mobil oyun 101 Okey Plus’ın her yaştan oyuncusu vardır. Gayet zevkli ve kolay oynanan bu oyunda online olarak arkadaşlarınızla veya aile bireylerinizle oynayabilirsiniz. Yüksek bir indirme rakamı bulunan bu oyunu bu pandemi günlerinde deneyin deriz.

9- Tavla-Lord Of  The Board

Tavlayı bilmeyen yoktur ama bu tavla oyunu bildiklerinizden biraz farklı. Bu oyunda görev yaparak oyunu istediğiniz gibi görsel açıdan değiştirebilir. Sevdikleriniz veya büyüklerinizle turnuvalar düzenleyebilirsiniz. Normal tavladan daha zevkli olan bu bağımlılık yapan güzel oyun arkadaşlarınızla yazışarak oynanabiliyor.


10- Spaceteam

Arkadaşlarınızla aynı Wi-Fi ağı ya da Bluetooth bağlantısı üzerinden eşleştikten sonra herkesin telefon ekranında uzay gemisi beliriyor ve uçmaya başlıyor. Devamında oyun her oyuncunun ekranında belirli görevler gösteriyor. Sizin ekranınıza görünen görevleri arkadaşlarınıza okumanız gerekiyor. Arkadaşlarınızın ekranında da sizin yapmanız gereken görevler oluyor. Bu görevleri hızlı bir şekilde yapmanı gerekiyor çünkü ekranda olan geri sayım bitmeden yapmalısınız. Yoksa uçan uzay geminiz hasar alıyor ve en çok hasarı olan kaybediyor.

OKUYUN  Fortnite'ta konser verecek yeni isimler belli oldu: Lady Gaga ve Ariana Grande