Zydus Hospitals‘ın Twitter hesabı üzerinden paylaşılan akciğer testi geçtiğimiz günün en çok paylaşılan tweet’lerinden oldu.

Zydus Hospitals, özellikle de akciğerleri tehdit eden pandemi sürecinde, akciğerlerimizin ne kadar güçlü olduğunu kendi kendimize ölçebileceğimiz testi yayınladı. Bu test sayesinde akciğerinizin güçlü mü, normal mi yoksa zayıf mı olduğunu öğrenebiliyoruz.

İşte o test:

“Burada akciğerlerinizin kapasitesini hızlıca ve kolayca test edebileceğiniz bir yol var. Nefesinizi tutun ve turları sayarken kırmızı topun dönüşünü izleyin. Ne kadar fazla tur boyunca nefesinizi tutabiliyorsanız, akciğer sağlığınız o kadar iyidir.”

Eğer test gözükmüyorsa buraya tıklayarak teste gidebilirsiniz.

Her bir tur yaklaşık olarak 7 saniye sürüyor. Yani nefesinizi 1 dakika 10 saniye tutabiliyorsanız “süper akciğerlere” sahipsiniz demektir. Normal bir akciğer için bu süre 14 saniye olarak gösterilirken güçlü akciğerlerde ise süre 35 saniyeyi buluyor.

Koronavirüse karşı akciğer dayanıklılığının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Peki sizin test sonucunuz kaç çıktı? Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Elon Musk'un Godzilla vs. Kong filmiyle ilgili yorumu "senarist fazla uyuşturucu kullanmış" oldu