Türkiye’nin ve dünyanın en popüler akış platformu olan Netflix, her ne kadar bir anime platformu olarak görülmese de içerisinde kaliteli ve Netflix özel yapımı animeleri de barındırıyor.

Sizler için Netflix’te izleyebileceğiniz animeleri seçtiğimiz bu listede çok popüler Naruto, Belach ya da One Piece gibi yapımlar olmayacak. Bunun ilk nedeni Netflix’te olmaması ikinci nedeni de zaten herkesin bildiği yapımlar olmaları.

İşte Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 anime:

1- Aggretsuko

Death Metal söylemeyi çok seven sevimli ana karakterimizin, ofisindeki yaşadığı olayları ve plazma ortamındaki gerçidiği zorlukları anlatan keyifli bir anime. İş hayatında karşılaştıklarınızdan bir parça bulabileceğiniz bir seri sizleri bekliyor. 

2- A Silent Voice 

Eğer duygusal bir anime film arıyorsanız tam yerindesiniz. Kyoto Animations’ın ödüllü filmi A Silent Voice sizi çok etkileyecek. 

Konusu: 

Shōya, sağır bir kız olan Shōko'ya başka okula transfer olmasına sebep olacak kadar zorbalık eder. Bunun sonucunda kendisini hiçbir arkadaşı olmayan ve gelecek için planları olmayan biri olarak zorbalığa uğrarken bulur.

3- Baki Hanma

Baki Hanma, dünyanın en zorlu dövüşçülerine karşı savaşan, 18 yaşındaki Baki ile ilgili bir aksiyon animesi. Babasını gölgede bırakmak isteyen Baki, gerekli becerileri kazanmak için Arizona Eyalet Hapishanesi'ne girer ve Bay Zincirsiz olarak bilinen azılı mahkûma meydan okur.

4- Beastars

Beastars , antropomorfik hayvanlar dünyasındaki sosyal huzursuzluk hakkında psikolojik bir dramadır. Bu çatışmanın merkezinde, otobur arkadaşı Tem'in korkunç cinayetinden sonra sınıf arkadaşları arasında katilinin kimliğini ortaya çıkarmak için avlanan Legoshi adında yumuşak huylu bir liseli kurt var.

5- Blue Period

Imposter sendorumunu Netflix’in Blue Period animesinden daha iyi anlatan bir yapım bulmak zor. 

Imposter sendromu; bireyin geçmişte elde etmiş olduğu pek çok başarısı bulunmasına rağmen, kendini yetersiz görmek, beceriksiz olduğunu düşünmek gibi duygularla bağlantılı bir duygu durum bozukluğudur.

Lise ikinci sınıf öğrencisi olan Yatora Yaguchi, normal hayatından artık bıkmıştır. Güzelce çalışıp arkadaşlarıyla oyunlar oynasa da aslında bunlardan hiç hoşlanmıyordur. Kendi standartlarına bağlı kaldığından, bir şeyleri özgün şekilde yapanları içten içe kıskanıyor. Ta ki çizimin zevkini tattığı ana kadar. Yatora, Sanat Kulübü'nün bir üyesinin yaptığı tabloyu gördüğünde, kullanılan renklere bayılmıştır. Bir sanat alıştırmasında, sözlerini dilden ziyade resim yoluyla aktarmaya çalışır. Bu alıştırmadan sonra, Yatora kendini sanata kaptırmış ve hayatının her anında yapmak istediği şeyin bu olduğunu düşünmüştür. Ancak önünde birçok engel vardır: ebeveynlerinin bu seçimler karşısında tereddütte oluşu, daha deneyimli olan yaşıtları ve yeni başladığı hâlde derin bir konuyu inceleyecek olması.

6- Castlevania 

Eğer bir kayanın altında yaşamıyorsanız muhtemelen Netflix’in son yıllardaki en başarılı serilerinden olan Castlevania’yı duymuşsunuzdur. 

DC Sinematik evreni sıfırlanıyor: “The Flash” filminden fragman geldi DC Sinematik evreni sıfırlanıyor: “The Flash” filminden fragman geldi

Sevilen oyun Castlevania’nın bir uyarlaması olan seri, vampir avcısı Trevor Belmont, büyücü Sypha Belnades, yarı vampir Alucard’ın Dracula’ya karşı olan mücadelesini konu alıyor.

7- DEVILMAN crybaby 

Fuda Akira, en iyi arkadaşı Asuka Ryou’dan iblislerin uyanıp dünyaya hükmetmek için harekete geçeceklerini öğrenir. İnsanların, iblislerin doğa üstü güçlerine karşı koyamayacakları kesin olduğu için Ryou, Akira’ya bir iblisle birleşmesi seçeneğini sunar. Akira bu birleşme sonucu bir iblisin gücüne ve bir insanın kalbine sahip olacaktır.

8- Dorohedoro

Seri kıyamet sonrası bir gelecekte insanların yaşadığı kasvetli bir şehir manzarası olan "Hole" ve büyücülerin yuvası olan büyücülerin dünyası iki ayrı boyutta geçmektedir. Büyücüler, büyülü kapılar çağırarak Hole'a gidip gelebilirler.

Ölümün kol gezdiği, yasa ve etiğe dair hiçbir şeyin bulunmadığı Hole olarak isimlendirilen bir şehirde, bir büyücü klanı karanlık büyü sanatlarını kullanarak tüyler ürperten deneylere imza atmaktadırlar. Nikaido'nun yolu, karanlık bir sokakta insandan çok sürüngene benzeyen Caiman ile kesişir. İkisi birden bu lanetli büyüyü ortadan kaldırabilmek için Hole'daki büyücüleri avlamaya başlarlar. Ancak başbüyücü En, halkını katleden ve kendisine büyü işlemeyen bu kertenkele adamı durdurmak için kendi "temizlikçi" ekibini gönderir ve iki dünya arasında büyük bir ölüm-kalım mücadelesi başlar.

9- Great Pretender

Makoto Edamura, kendisini Japonya’nın en büyük dolandırıcısı zannetmektedir. Bu konudaki düşüncesi onun beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalmasına neden olur. Bir gün dünya çapında bir sahtekâr olan Laurent Thierry'yi kandırmaya çalışan Makoto, başını büyük bir belaya sokar.

10- Kotaro Lives Alone

Küçük bir çocuk tek başına yaşamak üzere yıkık dökük bir binaya taşınır ve burada yaşayan beş parasız manga sanatçısı komşusuyla arkadaş olur.

Editör: Burak Karahan