Netflix, Bandai Namco’nun efsane dövüş oyunu serisi Tekken’in yakında çıkacak olan anime uyarlaması için yeni bir fragman yayınladı ve çıkış tarihini duyurdu.

Tekken: Bloodline 18 Ağustos’ta çıkıyor

Netflix’in Tekken animesi ‘Tekken: Bloodline’ 18 Ağustos’ta izleyicilerle buluşacak. Yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Animasyon serisi Tekken:Bloodline, İngilizce ve Japonca’da dahil birçok farklı dilde çıkış yapacak. Dizi Jin Kazama'ya odaklanıyor ve annesi Jun Kazama'yı The King of Iron Fist Tournament yarışmacılarından biri olarak öne çıkaran Tekken 2 ile Tekken 3 arasındaki olaylar anlatılıyor. Jin karakteri ilk kez oyuncuların karşısında 1996 yılında piyasaya sürülen Tekken 3 ile birlikte çıkmıştı.

Dizide Jin, intikam arayışında turnuvanın kurucusu olan büyükbabası Heihachi Mishima’dan eğitim alıyor. Fragmanda Paul, King, True Ogre gibi klasikleşmiş karakterler de yer alıyor.

Korku filmi Barbarian'ın video oyunu uyarlaması geliyor Korku filmi Barbarian'ın video oyunu uyarlaması geliyor

Tekken Serisinin tarihçesi

Tekken, (Japonca anlamıyla Demir Yumruk), Namco tarafındanyayınlanan ve geliştirilen bir dövüş oyunudur. Orijinalinde Arcade oyunu olan Tekken daha sonra PlayStation, WonderSwan, PlayStation 2, Game Boy Advance, PSP, PlayStation Network, PlayStation 3, Xbox 360, Android, İos için de çıkarılmıştır.

Tekken serisi

 • Tekken 1 (1994)
 • Tekken 2 (1995)
 • Tekken 3 (1997)
 • Tekken Tag Tournament (1999)
 • Tekken 4 (2001)
 • Tekken 5 (2004)
 • Tekken 5 Dark Resurrection (2005)
 • Tekken 6 (2007)
 • Tekken 6 Bloodline Rebellion (2008)
 • Tekken Hybrid (2010)
 • Tekken Tag Tournament 2 (2011)
 • Street Fighter X Tekken (2012)
 • Tekken Revolution (2013)
 • Tekken 7 (2015)

Mishimaların hikâyesi

Japonya'da Mishima Zaibatsu adlı çok güçlü bir şirketin patronu Jinpachi Mishima oğlu Heihachi Mishima tarafından yenilir ve bir tapınağın mahzenine zincirlenir. Heihachi; Mishima Zaibatsu'nun başına geçer.Heihachi'nin Kazuya adında bir oğlu bulunmaktadır. Annesi Kazumi'yi genç yaşta kaybetmiştir. Heihachi oğlunun şirketin başına geçeçek kadar güçlü biri olduğunu düşünmemektedir. Oğlunu dövüp, eğer gerçek bir Mishima'ysan bundan kurtulursun deyip Kazuya'yı uçurumdan aşağı atar. Kazuya ağır yaralarla kurtulur. Babasına olan nefreti o kadar fazladır ki şeytanla anlaşma yapar ve Devil Gene'nin taşıyıcısı olur. Aradan yıllar geçer. Heihachi ilk turnuvayı düzenler. Kazuya babasından intikam almak için turnuvaya katılır. Finale kadar gelip babasıyla dövüşür ve onu kendisine yaptığı gibi uçurumdan aşağı atar. Ve şirketin başına geçer. Kazuya, askerlerini her yere istila için yollar, adeta dünyanın kralı olur. Yeni bir turnuva düzenler. Heihachi kurtulmuştur. Turnuvaya katılır. Turnuvaya Jun Kazama'da katılır. Amacı Kazuya'yı durdurup içindeki Devil Gene'i yok etmektir. Kazuya ondan gizemli bir kadındı, diye bahseder. Heihachi finalde Kazuya'yı yenip volkandan aşağı atar. Tekrar şirketin başına geçer. Aradan uzun zaman geçer. Heihachi Ogre adında bir savaş tanrısının uyandığını öğrenir. Bütün birlikleriyle Ogre'yi yakalamaya çalışır ama başaramaz. Bu arada Jun'un Kazuya'dan bir oğlu olmuştur. Jun oğlu Jin'i içindeki şeytan geninden korumak elinden geleni yapar. Bu arada Ogre en güçlü dövüşçülere saldırıp onların güçlerini çalmaya başlamıştır. En son Jun'a saldırır. Jin annesini korumaya çalışır ama başaramaz. Aynı zamanda içindeki şeytan geni uyanır. Jin annesinin isteği üzerine dedesi Heihachi'ye gider. Heihahi ona Mishima stili karateyi öğretir ve 3. turnuvayı düzenler. Jin finalde Ogre'yi yenip intikamını alır. Ama dedesi ona ihanet eder ve ateş açar. Çünkü Jin'in içindeki şeytan geninden korkar. Jin şeytan geni sayesinde kurtulur ve Heihachi'yi tapınaktan aşağı atarak kaçar.

Editör: Burak Karahan