Netflix'in Resident Evil serisi, Deadline'ın yayınladığı bir rapora göre ilk çıkışından bir buçuk ay gibi kısa bir süre içinde iptal edildi. Dijital platform devinin, düşük reytingler ve izleyici sayısı nedeniyle diziye devam etmeyeceği kararını aldığı bildirildi.

resident evil netflix (2)-1

Netflix, Resident Evil dizisinden istenen ilgiyi yakalayamadı

Diğer birçok Resident Evil uyarlaması gibi, Netflix'in canlı çekim serisine dayanan video oyun serisi, platforma yeni bir soluk getirmeye çalıştı. Supernatural'dan Andrew Dabb tarafından yönetilen dizi, Umbrella yöneticisi Albert Wesker (Lance Reddick) ve iki kızı (Tamara Smart ve Siena Agudong tarafından oynanan) etrafında dönen iki farklı zaman çizelgesi arasında geçiyor.

Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı

resident evil netflix (1)

Oyundan esinlenen dizi, platformda çıkış yaptığı hafta ve takip eden iki hafta boyunca Netflix'in en çok izlenen ilk 10 programı listesine girmişti, ancak bundan sonraki süreçte büyük oranda izlenme sayıları düşüş göstermeye başladı. Ayrıca, Resident Evil'in spot ışıklarının bir kısmını potansiyel olarak çaldığı belirtilen Stranger Things'in dördüncü sezonu, başlangıcından sadece birkaç ay sonra prömiyer yapması da yardımcı olmadı.

resident evil netflix (2)

Resident Evil dizisinin yanı sıra bir çok oyun uyarlaması duyurdu

Netflix'in canlı çekim uyarlamasına ek olarak, geçen yıl yayınladığı dört bölümlük bir animasyon dizisi olan Resident Evil: Infinite Darkness da bulunuyor. Seri, ağırlıklı olarak Resident Evil serisinin dünyasına odaklanıyor ve aynı zamanda karışık izleyici eleştirileriyle karşılandı. Netflix'in canlı çekim dizisi Resident Evil, tam olarak hedeflediği üzere platformda hit olmasa da, yayıncının Horizon Zero Dawn, Tomb Raider, Far Cry ve Bioshock'a dayananlar da dahil olmak üzere birkaç video oyunu uyarlaması daha bulunuyor. Ayrıca Netflix'in halihazırda Castlevania'ya dayanan bir animesi bulunuyor ve kısa süre önce Tekken'in animasyon uyarlamasını piyasaya sürmüştü ve aynı şekilde istenen ilgi tam olarak toplamadı.

Editör: Enes Sapmaz