Microsoft’un Xbox Insider programı, dahil olan oyuncuların firmware güncellemeleri ve yeni özellikler gibi güncellemeleri herkesten önce denemelerini sağlayan bir program. İsteyen oyuncular Xbox Insider programına dahil olarak güncellemeleri ve yeni özellikleri herkesten önce deneyimleme fırsatına sahip.

Xbox Insider’a nasıl üye olunur?

Xbox Insider programına dahil olmak oldukça kolay.

Xbox’ınızı açın > Mağazaya gidin > Arama kısmına “Insider” yazın. Xbox Insider paketi uygulamasını indirin ve başlatın.(Mağazada tek uygulama zaten. Karıştırmanız imkansız)> Uygulamayı başlattıktan sonra “Katıl” butonuna tıklayın.

Tebrikler artık Xbox Insider programının bir üyesisiniz.

Insider programında dört farklı seviye var. Bunlar; Omega, Delta, Beta ve Alpha.

Omega: Bu başlangıç ​​seviyesidir. Güncellemeler genel oyuncu tabanına yayınlanmadan hemen önce alacaksınız. Erken erişim ama yine de çok da ayrıcalıklı olmayacaksınız.

Delta: En az bir ay boyunca programın bir parçası olduğunuzda, Xbox Insider XP seviye iki’ye ulaşmış olmanız koşuluyla, Delta katmanına ulaşmaya hak kazanırsınız. (Evet, tıpkı bir video oyunu gibi, Xbox Insider’ın seviyeleri var. Kabul ediyorum. Can sıkıcı.) Genel oyuncu tabanından önce güncellemeleri almanız garantidir. Bazı durumlarda, güncellemeler ekstra test gerektirdiğinde, bunları Alfa ve Beta aşamalarındaki arkadaşlardan önce alabilirsiniz. Bayağı havalı yani.

Beta: Üç aydır Xbox Insider programındaysanız ve beşinci seviyeye ulaştıysanız, Beta katmanı için uygun olacaksınız. Bu kullanıcılar, Alfa katmanındakilerden kısa bir süre sonra güncellemelere erişebilir.

Alpha: Bu kısım sadece özel davet ile kullanıcı kabul etmekte. Adı üstünde alfa testlerinde yer alabilecek kişiler bu seviyede yer alıyor.

OKUYUN  PS5’i satın almamak için 3 neden!