Tesla, araçlarını fabrikaya geri çağırdı! Gevşeyen süspansiyonlar yola düşme riski taşıyor Tesla, araçlarını fabrikaya geri çağırdı! Gevşeyen süspansiyonlar yola düşme riski taşıyor

Elektrikli arabaların popülerliği ve pazar büyüklüğü her geçen gün büyüyerek artıyor. Her marka kendilerine ait yeni elektrikli arabalar üretiyor ve müşterilerine tanıtıyor. MINI’de elektrikli araçlar akımına MINI Cooper SE model aracı ile katılmıştı. Yeni çıkaracakları Aceman model elektrikli araba ile piyasada etkin konuma gelmeye çalışacak. Yeni modelin en dikkat çekici özelliği yüksek teknolojik temalı LED tasarımlar.

Cyberpunk, Tron ve Star Trek temalı arabamızda, LED ışıklar ve çağımızın önünde tasarımla dikkat çekiyor.  Farklı tasarım bir elektrikli araba ile müşterileri etkilemeye çalışan MINI, yeni modelin konseptini müşterilerine tanıttı. MINI, Aceman modeli elektrikli aracını 2024 yıllında piyasaya sunmaya hazırlıyor. 2024 yıllında yollarda göreceğimiz Aceman, SUV model bir elektrikli araba olacak.

mini-aceman-electric-crossover-concept-102-1658854694

Aracın özellikleri hakkında yeterli bilgi olmasa da, 4.05 metre uzunluğunda 1.99 metre genişliğinde ve 1.59 metre yüksekliğinde olması bekleniyor. Ayrıca araç fabrika çıkışlı 20 inçlik bir jantla üretileceği de bilinen bilgiler arasında.

MINI markanın diğer elektrikli aracının azamı menzili 110 kilometreydi. Yeni çıkarmayı planladıkları Aceman modelin bataryası daha gelişmiş ve azami menzili daha fazla olacağı konuşuluyor.

Tasarımına göz attığımızda gözümüze LED ışıklandırmalar ve yeni nesil tasarım takılıyor. Bir oyundan çıkmış gibi duran tasarımı gerçekten ilgi çekici duruyor. Aceman aracımızın diğer bir ilginç özelliğiyse ön farlarının göz kırpabilecek olması. İç tasarımda da müşterileri farklı bir tarz bekliyor. Ön konsolda herhangi bir gösterge olamayacak. Çift ekran tarzı bir yuvarlak ekranla gelecek araçta minimal tasarımlar kullanılacak.

mini-aceman-electric-crossover-concept-126-1658854709

Aceman modelini 2024 yıllında yollarda olması planlanıyor. Bu aracı canlı olarak 24 Ağustos tarihinde yapılacak olan Gamescon etkinliğinde göreceğiz. Yeni çıkacak bu elektrikli SUV modeli hakkında daha fazla bir teknik detaylar bilinmiyor.

2024 yıllında yollarda göreceğimiz Aceman model elektrikli aracın tasarımını beğendiniz mi, yeni nesil tasarım bir oyundan fırlamış gibi duruyor mu? Düşüncelerinizi yorumlarda bizler ile paylaşabilirsiniz.

mini-aceman-electric-crossover-concept-123-1658854708

Editör: Engin Çepnioğlu