Microsoft, blog gönderisinde "Geçenlerde belirttiğimiz gibi, çok uzun sohbet oturumları yeni Bing'deki temel sohbet modelini karıştırabilir. Bu sorunları çözmek için, sohbet oturumlarına odaklanmaya yardımcı olacak bazı değişiklikler uyguladık." dedi.

Microsoft'un bu yeni kararı, bazı medya kuruluşlarının yeni Bing arama motorundan gelen yanıtların potansiyel olarak tehlikeli olduğunu ve teknolojinin yükselişi için hazır olmayabileceğini bildirmesinden günler sonra geldi. İlk arama sonuçları ve Microsoft'un Bing'i ve Google'ın Bard adlı sohbet robotu ile yapılan konuşmalar, yapay zeka robotlarının öngörülemez olabileceklerini gösterdi.

bing (2)

OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası... OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası...

Bu hafta, bir muhabir yapay zeka ile donatılmış Bing'in yeni sürümüne araba hava filtrelerinin fiyatını sorduğunda, Bing, otomobil parçaları satan bir web sitesinin fiyatlarının yanı sıra reklamları da sonuçlara dahil etti.

bing (3)

Erişim için milyonlarca kişinin bekleme listesine sahip olan yeni Bing, Microsoft için potansiyel olarak kazançlı bir fırsat. Şirket, geçen hafta bir yatırımcı ve basın sunumu sırasında, arama ağı reklamcılığı pazarında elde ettiği her yüzde puanlık pazar payının 2 milyar dolar daha reklam geliri getirebileceğini söyledi.

Editör: Enes Sapmaz