Apple ve Meta, yapay zeka için masaya oturuyor! Apple ve Meta, yapay zeka için masaya oturuyor!

Google, bu yıl I/O etkinliğinde Gemini yan panellerini duyururken, bu özelliği "AI destekli iş akışlarıyla birden çok uygulama arasında bağlayıcı doku" olarak tanımlamıştı.

Docs'taki yan panel, yazdıklarınızı gözden geçirmenize ve yeniden biçimlendirmenize, bilgileri özetlemenize, iyileştirmeler önermenize ve diğer dosyalarınıza dayalı yeni içerikler oluşturmanıza yardımcı olacak. Sheets'te tablolar oluşturmanıza, formüller üretmenize ve çeşitli Sheets işlevlerini nasıl yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olabilir. Slides'teki yan panel, özel görüntüler oluşturmanıza ve sunumları özetlemenize yardımcı olurken, Drive'da birkaç belgeyi birden açmadan özetlemenize olanak tanır.

Gmail'de ise Gemini, e-posta zincirlerini özetleyebilir, yanıt önerileri sunabilir, yeni e-postalar taslağınıza yardımcı olabilir ve gelen kutunuzdaki veya Drive dosyalarınızdaki bilgileri bulmanıza yardımcı olabilir. Android ve iOS için Gmail uygulamasında da benzer şekilde e-posta zincirlerini özetleyebileceğiniz bir düğme bulunuyor. Gelecek ay, Gemini, konuşmalarınızın içeriğine dayalı olarak tek tıklamayla yanıt seçenekleri sunan bağlamsal akıllı yanıtlar sunacak. Ayrıca, Gmail Soru-Cevap özelliği de gelecek ay kullanıma sunulacak ve "Chloe’nin resitali cumartesi günü saat kaçta başlıyor?" gibi sorular yazdığınızda e-postalarınızdan bilgi bulabilecek.

Bu özellikleri, Google One AI Premium aboneliği ödüyorsanız veya İş, Kurumsal, Eğitim ve Eğitim Premium için Gemini eklentisine erişiminiz varsa kullanabileceksiniz.

Editör: Enes Sapmaz