Google, geçen yıl resmi olarak duyurduğu Gemini'yi "şimdiye kadar oluşturduğu en yetenekli model" olarak tanımlamıştı. O zamandan beri, şirket Gemini destekli özellikleri ürünlerine ekledi ve Gemini AI sohbet robotunu Android'e entegre etti. Opera, Gemini entegrasyonu sayesinde tarayıcısının "kullanıcılara en güncel bilgileri yüksek performansla sunabileceğini" belirtti.

Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda

Opera'nın Google ile iş birliği, Aria'nın yeni deneysel özellikler sunmasına da olanak tanıyor. Opera One Developer sürümüne sahip kullanıcılar, Google'ın Imagen 2 modeli ile güçlendirilmiş yeni bir görüntü oluşturma özelliğini ücretsiz olarak deneyebilirler. Örneğin, yukarıdaki resimde kullanıcı, Aria'dan "tatilde sahilde içki içen bir köpeğin resmini yapmasını" istemiş. Ayrıca, kullanıcılar Google'ın metinden-sese modeli sayesinde Aria'nın yanıtlarını sohbet havasında dinleyebilirler. Testler başarılı olursa, Opera bu özellikleri herkese sunabilir, ancak erken kullanıcıların geri bildirimlerine bağlı olarak bazı değişiklikler yapılabilir.

Editör: Enes Sapmaz