Gotham Knights, hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X/S konsollarında 30 FPS'e kilitli olarak çalışacak. Teknik olarak iki konsol da 120 FPS'e kadar oyunları çalıştırma kapasitesine sahip olsa da oyun içerisinde herhangi bir FPS ayarı olmayacak. Oyuncular sadece 30 FPS'te oyunu deneyimleyebilecek.

Warner Bros. Montreal, yeni oyununun lansmanı öncesinde büyük bir tartışmayla karşı karşıya. Stüdyo yeni açık dünya Batman oyunu diyebileceğimiz Gotham Knights'ın PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarında sadece saniyede 30 kare hızı performans sunacağını ve bu değerin üzerine çıkılamayacağını resmen onayladı.

Peki Gotham Knights neden 120FPS'de çıkış yapabilen sistemlerde sadece 30FPS'ye kilitlendi? Suçlu iki oyunculu co-op oyun modu gibi görünüyor, ancak kesin olarak teknik detaylar açıklanmadı.

WB Monrtreal'in Discord sunucusunda yaptığı açıklama şu şekilde:

"Birçoğunuzun konsollarda Gotham Knights için bir performans modunun kullanılabilirliğini merak ettiğini biliyorum. Oyunumuzda sahip olduğumuz özellik türleri nedeniyle, son derece ayrıntılı açık dünyamızda tamamen bağımsız bir co-op deneyimi sağlamak için, çözünürlüğü düşürerek daha yüksek FPS alma gibi basit bir yöntem mevcut değil. Bu nedenle oyunumuzun içinde bir 'Performans' ya da 'Kalite' modu seçeneği olmayacak ve oyun konsollarda 30 FPS'de çalışacak."

Sony'den PS5 kullanıcılarını konsola davet edecek yeni özellik! Sony'den PS5 kullanıcılarını konsola davet edecek yeni özellik!

Gotham-Knights-PV_09-07-22

Gotham Knights, genel olarak dövüş sistemi nedeniyle tepki sürelerine odaklı bir oyun diyebiliriz. Oyun boyunca oyuncular dört farklı kahramanı oynayacak ve yakın mesafeli dövüşlere girecek. Savaş büyük ölçüde düşman saldırılarından kaçmak ve güçlü hareketlerle karşılık vermek üzerine kurulu olacak. Bu nedenle oyuncular yüksek kare hızlarına ihtiyaç duyacak. 

Konsol oyuncuları sosyal medya üzerinden oyunun 30 FPS'e kilitli olmasına büyük tepki gösterirken, PC oyuncuları tartışmaların uzağında bilgisayarlarında sınırsız FPS seçeneğine sahip olacak. 

Gotham Knights 21 Ekim'de çıkış yapacak. Oyunun PC sürümü şu an ön siparişte ve 499 TL fiyata sahip. PlayStation 5 ve Xbox sürümleri ise 899 TL fiyata sahip.

Editör: Burak Karahan