Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı! Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı!

Ünlü podcaster Joe Rogan geçtiğimiz günlerde, 10 yıl önce hayatını kaybeden Steve Jobs ile bir röportaj yaptı. Podcast yayınında Steve Jobs'u ağırlayan Joe Rogan'ın bunu nasıl yaptığını merak ediyorsanız, cevap aslında çok basit: Yapay zeka

Podcast.ai sayesinde düzenlenen röportaj çok ilginç diyaloglara sahne oldu ve bu yapay zekanın arkasındaki geliştirici ekip, ortaya çıkan röportaj ile ilgili şunları söyledi:

"Mevcut son teknoloji konuşma sentezinde mümkün olanın sınırlarını zorlamak istedik, başkalarına da aynısını yapmaları için ilham verebilecek içerikler yaratmak istedik. Teknoloji dünyasına Steve Jobs'tan daha fazla ilham veren ve onu etkileyen kimse yoktu, bu yüzden ilk bölümde onun sesini yeniden hayata geçirdik."

Yapay zeka, bu röportajı gerçekleştirebilmek için Steve Jobs'un biyografisi ve internette bulunan kayıtları ile eğitildi ve dil modelleri kullanılarak transkriptler oluşturuldu. Daha sonra Joe Rogan da modelin kendi tarafını çalışmak için çok sayıda ses kaydını dinlemiş.

Ortaya çıkan bu transkript, metinleri sese dönüştüren Play.ht aracılığıyla seslendirildi. Ortaya çıkan ses ise son derece ikna edici ve gerçekçi.

Siz de aşağıdan bu podcast yayınını dinleyebilirsiniz:

Podcast.ai, yapay zeka tarafından üretilen metin ve sesleri kullanarak daha fazla bölüm yapmayı planlıyor ve dinleyicileri gelecek bölümler için görüşmeci/mülakatçı önermeye davet ediyor. Buraya tıklayarak siz de önerilerinizi iletebilirsiniz.

Editör: Burak Karahan