Sony, yeni bir PlayStation State of Play etkinliği düzenledi yaklaşık 20 dakika uzunluğundaydı. Birkaç küçük duyuru ve önceden duyurulan bazı oyunlardan yeni görüntüler gördüğümüz etkinlikte gösterilen her şeyi sizler için sıraladık.

İşte mütevazı PlayStation State of Play etkinliğinde gösterilen her şey:

Tekken 8

Bandai Namco'nun efsane dövüş oyunu serisinin yeni oyunu Tekken 8'e ilk bakışımızı bu tekinlikte atmış olduk. Çıkış tarihi ve tanıtımıyla alakalı bir bilgi verilmedi.

Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge Enhanced Edition

Star Wars evreninde geçen bu VR macerası ilk olarak 2020'de Oculus Quest'te yayınlandı. Ancak şimdi Sony, oyunun geliştirilmiş bir sürümünün 2023'te PSVR2'ye geleceğini duyurdu.

Demeo

Bugünkü kısa gösteri sırasında duyurulan bir diğer PSVR2 portu, dört oyunculu masa üstü RPG deneyimini daha fazla yetenek ve heyecanla yeniden yaratmayı amaçlayan Demeo oldu. PC'de oldukça popüler ve gelecek yıl PSVR2'ye geliyor.

Like A Dragon: Ishin!

Yakuza spin-0ff Ryu ga Gotoku Ishin! ilk olarak 2014'te PS4 ve PS3 için piyasaya sürüldü, ancak asla Batı'da yayınlanmamıştı. Bu remake ile artık bu değişiyor. PlayStation Blog'a göre, Like a Dragon: Ishin! Şubat 2023'te piyasaya sürülecek ve görünüşe göre Unreal Engine 4 kullanılarak oluşturulan ilk RGG Studio oyunu olacak.

Hogwarts Legacy

Bu yeni fragman, oyunun PS5 ve PS4'te özel bir görev içereceğini gösterdi. Çıkış tarihi 10 Şubat 2023.

Amazon Prime Ekim 2022 ücretsiz oyunları sızdırıldı Amazon Prime Ekim 2022 ücretsiz oyunları sızdırıldı

Pacific Drive

Ironwood Studios'un ilk oyunu, distopik bir dünyada araba kullanarak hayatta kalmaya çalıştığımız bir simülasyon-hayatta kalma oyunu gibi görünüyor. 2023 yılında çıkacağı açıklandı.

Synduality

Dev mekanik savaş robotları ve daha fazla silah. Synduality 2023 yılında PS5 için çıkacak.

Stellar Blade

Bu oyun bir zamanlar “Project EVE” olarak adlandırılıyordu, ancak şimdi yeni bir adı ve yeni bir fragmanı var. Stellar Blade , bugün Sony'nin etkinliği sırasında gösterilen oyunların çoğu gibi, 2023'te çıkacak. Sony, oyunun PS5 konsoluna özel olduğunu söylüyor.

Rise of the Ronin

Bir başka PS5 özel oyunu olan Rise of the Ronin, Japonya'da geçiyor ve 'genişleyen bir aksiyon-RPG' oyunu olarak tanımlanıyor. Team Ninja tarafıondan geliştirilen oyun 2024 yılına kadar çıkmayacak. 

God of War: Ragnarök 

Hem PS4 hem de PS5 için Kasım ayında çıkacak olan yeni God of War oyunundan yeni bir oyun içi oynanış fragmanı gösterildi.

Kaçırdıysanız tüm etkinliği buradan izleyebilirsiniz!