Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların aynı anda 50 kişiye kadar grup video görüşmesi yapmasına olanak tanıyan ‘Messenger Odası’ adlı yeni bir özellik getirdi.

Messenger uygulamasını kullanarak veya cep telefonunuzda veya web tarayıcınızda Messenger web sitesini açarak, daha büyük grupların bir görüntülü sohbet içinde olabileceği odalar oluşturabilirsiniz. Ardından, WhatsApp’ta kişilerinize ve grup sohbetlerinize davet bağlantıları gönderebilirsiniz, böylece bir Facebook hesabı veya Messenger uygulaması olmasa bile bu odalara katılabilirler.

1. Messenger Odaları nasıl kullanılır?

WhatsApp’ı açın, ardından ARAMALAR sekmesine> Oda oluştur’a dokunun.

Alternatif olarak:

Bireysel veya grup sohbeti açın, ardından Ekle> Oda’ya dokunun.

Bir grup sohbeti açın, ardından Grup görüşmesi> Oda oluştur’a dokunun.

2. Bağlantıya tıklayarak katılın

WhatsApp uygulaması, size kişilerinize gönderebileceğiniz bir bağlantı gönderecek, böylece yalnızca o bağlantıya tıklayarak aynı odaya diğer insanlar da katılabilecek. “Messenger Odası” özelliği yalnızca beşten fazla üyesi olan gruplar için çalışacaktır.

3.  Odanın kurucusu olarak bir odaya katılın

WhatsApp> oda bağlantısını gönderdiğiniz bireysel veya grup sohbetini açın.

Bağlantıya dokunun. Bu, bağlantıyı mobil tarayıcınızda mı yoksa Messenger uygulamasında mı açmak istediğinizi seçmenizi isteyecektir. Her iki seçeneği de seçtikten sonra, bu sizi WhatsApp’tan çıkarıp Messenger uygulamasına veya mobil tarayıcınızdaki Messenger web sitesine götürür.

Odalar WhatsApp’ın dışında gerçekleşir ve Messenger Odalarındaki görüntülü sohbetler uçtan uca şifrelenmez.

4. Bir odaya davetli olarak katılın

WhatsApp> oda bağlantısını aldığınız bireysel veya grup sohbetini açın.

Bağlantıya dokunun. Bu, bağlantıyı mobil tarayıcınızda mı yoksa Messenger uygulamasında mı açmak istediğinizi seçmenizi isteyecektir. İki seçenekten birini seçtikten sonra, WhatsApp’tan çıkarılırsınız ve mobil tarayıcınızdaki Messenger uygulamasına veya Messenger web sitesine yönlendirilirsiniz.

5. Diğer kişiler de katılabilir

Oda bağlantısını paylaştığınız herhangi bir WhatsApp kullanıcısı, kilidi açılmış bir odaya katılabilir, bu nedenle bu bağlantıyı yalnızca güvendiğiniz kişilerle paylaşın. Birinin bağlantıyı başka kişilere iletmesi mümkündür. Öyleyse, bağlantıyı onlara doğrudan göndermemiş olsanız bile diğer kişiler de odaya katılabilir.

OKUYUN  HUAWEI Petal Search’ü geliştirirken kullanıcılarına ödüller de kazandırıyor!