Dünyanın en popüler çevrimiçi yayın platformları arasında yer alan HBO Max, geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarına gireceğini açıklamıştı. Daha sonra ise HBO'nun Türkiye faaliyetlerini durdurduğu haberleri çıkmıştı. Son gelen haberler ise HBO Max'in RTÜK lisansını aldığı yönünde.

Son olarak ülkemizde faaliyete geçen yayın platformlarından Disney Plus, RTÜK lisansını alıp erişime açılmıştı. Şimdi ise HBO Max RTÜK lisansını aldı ve Türkiye'deki faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

HBO Max 10 yıllık RTÜK lisansı aldı

Egirişim'in haberine göre, HBO Max'in RTÜK'e yaptığı 10 yıllık lisans başvurusu kabul edildi. Platformun RTÜK lisansı almasıyla birlikte Game of Thrones, House of the Dragon, The Wire, Euphoria, Chernobyl ve True Detective gibi dünyaca ünlü yapımlar Türkiye'deki izleyicilerle buluşacak.

WarnerMedia’nın sahibi olduğu ve tıpkı diğer dijital yayın platformları gibi aylık abonelik sistemiyle hizmet veren HBO Max, platforma özel HBO Max Originals içeriklerini de izleyicilerine sunuyor. Bunlardan biri de son dönemde çok konuşulan House of Dragon.

hbo-max-ne-zaman-turkiye-ye-gelecek-resmi-aciklama139897_3

Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek! Spotify, sevdiğiniz müzik tarzını yapay zeka sayesinde keşfedecek!

HBO Max Türkiye’de ne zaman yayına başlayacak?

HBO Max'in Türkyie'de yayına başlayacağı tarih henüz kesin olarak bilinmiyor. Fakat 10 yıllık lisansın alınması, platformun önündeki tüm yasal şartları yerine getirdiği anlamına geliyor. Bu bağlamda HBO Max ile ilgili kısa zamanda resmi açıklama gelmesi ve yakında Türkiye'de yayına başlaması bekleniyor. Muhtemel tarih ise 2023 başı.

Editör: Burak Karahan