Bard'ın web sitesinde bulunan kodlar, üç ay süresince ücretsiz sunulacak gibi görünse de, sonrasında bir ücret ödeme gerekliliğini işaret ediyor.

Keşfedilen kodları Twitter'da paylaşan Bedros Pamboukian, aynı zamanda kullanılmayan bir Google One bağlantısı içerdiğini belirtti. Bu durum, kullanıcıların Google Bard Advanced'a erişim için bir Google One aboneliği alması gerekebileceği anlamına geliyor.

Meta'nın güncellenmiş yapay zekası Llama, 'en zekisi' olacak! Meta'nın güncellenmiş yapay zekası Llama, 'en zekisi' olacak!

bard

Google, Bard Advanced'ı Aralık 2023'te yeni yapay zeka büyük dil modeli Gemini ve Google Cloud'un bir yapay zeka hiperbilgisayarı ile birlikte duyurdu. Gemini, Google'ın bugüne kadar geliştirdiği en yetenekli model olup, Google CEO'su Sundar Pichai'nin bir blog yazısında belirttiğine göre, "mevcut multimodal modellere göre çok daha iyi bir şekilde, her türlü girdiyi anlamak ve üzerinde düşünmek için sorunsuz bir şekilde" çalışabiliyor. Bard, bu modele dayanarak geliştirilmiş olan Gemini Pro'yu kullanıyor. Ancak Gemini Ultra henüz kamuya açık olarak kullanılabilir değil, ancak Google, Bard Advanced'ın gücünü sağlamak için kullanılacağını belirtti.

Bard Advanced'ın kullanılabilirliği konusunda belirsizlik devam ediyor. Yukarıdaki kodlar, Google One ile bağlantılı olabileceğini düşündürüyor (ancak hangi abonelik seviyesinin gerektiği belirsiz). Şu anda Google, yeteneklerini küçük bir grupla test ediyor olabilir, bu da kodun görünür olmasının nedeni olabilir. Bard Advanced için kesin bir lansman tarihi henüz belirlenmemiş olsa da, Google Aralık ayında "yılın başlarında" kullanıma sunulacağını belirtti, bu da her an başlatılabileceği anlamına geliyor.

Editör: Enes Sapmaz