Yeni bir Fortnite sezonu yayınlandı, bir kez daha Metal Gear Solid'in Solid Snake'i ve Family Guy'ın Peter Griffin gibi yeni skinlerin eklenmesi, yeni bir harita ve yaklaşan bir LEGO modu ile oyunu tamamen değiştirdi.

Önceki 'OG' sezonu, haritayı oyunun ilk çıktığı zamanlardaki orijinal formuna geri getirerek ve tanınırlık kazandığı döneme döndürerek savaş royale'ın popülerliğinin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı.  Yine de, her şey, bir bakıma, şu anda normale dönmüş gibi görünüyor, ancak 'OG' sezonu, oyuncu sayısının raporlara göre Kasım ayında zirveye çıkmasına neden oldu.

fortnite-2

Epic Games'in kendi ifadesine göre, Kasım ayı boyunca olağanüstü 100 milyon oyuncu savaşa katıldı, tek bir günde çevrimiçi olan oyuncu sayısı 44.7 milyondu. Bir bakıma, OG harita, şu anda bir şey yeni arayan mevcut hayranlara hitap ettiği gibi, daha karmaşık oyun modları ve oyun mekaniği tanıtıldıktan sonra oyundan düşen eski hayranlar için vazgeçilmez oldu.

Epic Games, yakın zamanda bir tweet'te hayran geri bildirimine yanıt vererek, "OG sezonu beklentilerimizi çok aştı" dedi ve hatta "Onu geri getirmek isteriz..." diyerek gelecek yıl geri dönebileceğini ima etti.

Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu! Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu!

Bu, aynı haritanın ancak ayrı bir oyun modu olarak mı yoksa farklı bir haritayı geri getiren başka bir OG sezonu olarak mı olacağı belirsiz, ancak yine de heyecan verici.

Fortnite şu anda beşinci sezonunun ilk bölümünde ve Xbox, PlayStation, PC ve Nintendo platformlarında ücretsiz oynanabilir.

Editör: Enes Sapmaz