OpenAI, ilk geliştirici konferansında Kasım ayının başlarında GPT Builder aracını tanıtarak abonelere kendi özel yapay zeka botlarını oluşturma kolaylığı sağlamıştı. Aynı dönemde, şirket, kullanıcıların GPT'lerini listeleyebilecekleri ve potansiyel olarak bunlardan gelir elde edebilecekleri GPT Store'u yakında piyasaya süreceğini açıklamıştı. Başlangıçta Kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanan bu hizmet, ancak OpenAI'nin CEO'su Sam Altman'ın sürpriz bir şekilde göreve geri döndükten sonra planlanan gibi ilerlemedi.

openai

Cuma günü GPT Builder kullanıcılarına gönderilen bir e-postada, "Önümüzdeki dönemde GPT Store'u piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Bu ay piyasaya sürmeyi beklerken, bizi beklenmedik bir şekilde meşgul eden birkaç şey oldu!" ifadelerine yer verilen açıklamada, şirketin kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak GPT'leri iyileştirmekte olduğu ve ChatGPT'ye bazı güncellemelerin yolda olduğu da belirtilmiştir.

Google'dan bir yeni yapay zeka daha: Gemma Google'dan bir yeni yapay zeka daha: Gemma

OpenAI, son birkaç haftanın çalkantılı geçmesinin ardından liderlik yapılanmasını yeniden düzenleme sürecindedir. Çarşamba günü yapılan açıklamada, Sam Altman'ın CEO olarak geri döndüğü, Mira Murati'nin CTO ve Greg Brockman'ın Başkan olarak atanmış olduğu doğrulandı. Ayrıca, Microsoft'un en büyük yatırımcısı olduğu bir non-voting gözlemci olarak yeni bir başlangıç yönetim kurulu oluşturulduğu da duyuruldu.

Editör: Enes Sapmaz