Efsane korku oyunu Silent Hill 2, remake olarak PlayStation 5 ve PC'ye geliyor. Oyunun geliştiriciliğini ise Polonyalı ekip Bloober Team üstleniyor.

Aylar süren spekülasyonlar ve sızıntıların ardından Konami yayınladığı video ile Silent Hill 2 remake'i resmen duyurdu. Oyunun tanıtımı YouTube üzerinden gerçekleştirilen "Silent Hill Transmission" adlı etkinlikte yapıldı. Silent Hill 2 reamake için The Medium, Layers of Fear ve Blair Witch gibi korku oyunlarıyla bilinen Polonyalı ekip Bloober Team geliştirici koltuğunda oturuyor. 

silent-hill2-2-6

Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor

Konami, Silent Hill 2 remake'in PlayStation 5 ve PC'ye özel olarak çıkacağını açıkladı. Serinin efsane isimleri sanat yöentmeni Masahiro Ito ve besteci Akira Yamaoka da projede yeniden görev alıyor. 

İşte Silent Hill 2 remake için yayınlanan ve tüyleri diken diken eden video:

Etkinlikte Silent Hill 2 remake dışında, Observation oyununun geliştiricisi No Code tarafından yapılacak Silent Hill TownFall ve Japonya'da geçecek olan yeni Silent Hill F adlı bir oyun daha duyuruldu. Ayrıca yeni Silent Hill filminin de çıkacağı ve Silent Hill 2'yi konu alacağı açıklandı.

ss_82b5afdef2d85b54e335fae6a520491965b2e567.1920x1080

Silent Hill 2 remake, Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor. Bunun yanı sıra yapımda Lumen ve Nanite teknolojilerinin de kullanılacağı PlayStation Blog'daki bilgilerde paylaşılmış.

Bloober Team, savaş sisteminde önemli değişiklikler yaptıklarını ve artık omuzdan kamera açısı ile de hareket ve aksiyonların daha akıcı olacağını belirtiyor.The Medium ve Blair Witch'in arkasındaki yaratıcı yönetmen Mateusz Lenart, Silent Hill 2 projesini yönetecek.

silent-hill2-james-1

Bloober, orijinal oyunu klasik yapan her şeyi yeniden yaratmayı ve oyun dünyasını daha sürükleyici hale getirmek için yeni unsurlar eklemeyi planladığını söyledi.

enart, “Silent Hill 2 bir kült klasik ve şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan biri olarak kabul ediliyor” dedi ve ekledi: 

“Silent Hill 2'nin orijinal oyunun 21 yıl önce yaptığı aynı güçlü izlenimi bugün de bırakmasını istiyoruz.Aynı sonuca ulaşmak istesek de, oyuncuların beklentileri zamanla değişiyor ve aynı veya benzer etkiye sahip olmak için bazı şeylerin modernize edilmesi gerekiyor. Örneğin, bu yüzden oyuncuları oyun dünyasına mümkün olduğunca sokabilmek için omuz üstü kamera kullanmamız gerekti."

silent-hill2-27

Sanat yönetmeni Masahiro Ito ise bundan 3 yıl önce Silent Hill 2 remake için kendisine ulaşıldığını belirtti ve şunları söyledi:

"Gerçekten uzun zaman oldu. Ama şimdi bu başlığı yeniden yapabiliriz ve sonunda size her şeyi anlatabiliriz, bu yüzden çok heyecanlıyım. Hayranlardan gelen sorulardan kaçmak oldukça zor oldu."

ss_a1ddeaf8225eae6815fe4285c9e0a73f403126ff.1920x1080

Silent Hill serisinin efsane bestecisi Akira Yamaoka ise serinin yeniden çevrimi içi "yeni bir müzikal stil" kullandığını ve hayranları mutlu edecek unsurların olduğunu söyledi. Yamaoka,  “Silent Hill'in 20 yıldan fazla bir süre sonra herkesin kalbinde kalması beni çok mutlu ediyor. Daha fazla gurur duyamazdım.” dedi.

silent-hill2-2-5-1

Silent Hill 2 remake için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. Oyunun Steam ve PlayStation 5 mağaza sayfaları açılmış durumda.

silent-hill2-2-3-1

Silent Hill Townfall, Silent Hill F, Silent Hill: Ascension ve yeni Silent Hill filmi duyuruldu: İşte tüm detaylar Silent Hill Townfall, Silent Hill F, Silent Hill: Ascension ve yeni Silent Hill filmi duyuruldu: İşte tüm detaylar

Editör: Burak Karahan