Konami uzun süren sessizliğin ardından birçok yeni Silent Hill projesini duyurdu. Sizler için Silent Hill Transmision etkinliğinde duyurulan 3 yeni oyun ve yeni filmle ilgili bilgileri derledik.

Silent Hill F

silent-hill-f

Konami'nin uzun süredir uykuda olan korku serisine yeni bir hikaye olarak eklenecek Silent Hill F resmen duyuruldu. Silent Hill Transmissionetkinliğinde duyurulan Silent Hill F, Tayvan merkezli Neoboaards tarafından geliştiriliyor. Bu ekibi Resident Evil Resistance oyunundan tanıyoruz. Ayrıca ekip yakında çıkacak olan çevrimiçi oyun Resident Evil : Re:Verse'i de geliştiriliyor.

İşte Silent Hill F için yayınlanan ve bizi Japonya'ya götürecek oyundan ilk görüntüler:

Fragmana eşlik eden resmi tanıtım yazısı şöyle: “Silent Hill F, 1960'ların Japonya'sında geçen, güzel ama ürkütücü bir dünyaya sahip tamamen yeni bir hikaye olacak. Cinayet gizemleri, psikolojik ve doğaüstü korku öğelerini içeren oyun, Japon görsel romanlarıyla ünlü Ryūkishi07 tarafından yazılmıştır."

Oyunun çıkış tarihi ile ilgili ise bilgi verilmedi.

Silent Hill Townfall

Silent-hill-townfall

Silent Hill Transmission sırasında ortaya çıkan Silent Hill Townfall, İskoç stüdyosu NoCode'da geliştiriliyor ve Annapurna Interactive tarafından yayınlanacak. NoCode yaratıcı yönetmeni Jon McKellan, “1999'da PS1'de orijinal Silent Hill'i oynadığımı hatırlıyorum ve o andan itibaren hayranı oldum” dedi ve ekledi: "Bu seriye hem kaynak malzemeye saygı duyan hem de onunla biraz farklı bir şeyler yapan yeni bir başlık getirmek bizim için gerçek bir onur."

İşte Silent Hill Townfall için yayınlanan fragman:

NoCode daha önce Untold Stories ve Observation oyunlarıyla tanınıyordu. Herhangi bir oynanış gösterilmezken, sunum sırasında bazı görüntüler hızlı bir ekrana yansıdı. Buradan da oyunun birinci şahıs kamera açısına sahip olacağını anlayabiliyoruz. 

Silent Hill: Ascension

Konami , Silent Hill: Ascension adlı interaktif bir dizi duyurdu. Birkaç ayrıntı verilmiş olsa da, Silent Hill: Ascension, izleyici gruplarının hikayede daha sonra ne olacağına toplu olarak karar vermesi ile gelişen ve özellikle de oyun yayncıları için hazırlanmış bir proje olacak. İşte 2023 yılının Temmuz ayında başlayacak olan projenin tanıtım videosu:

Yeni film Return to Silent Hill

return to silent hill

Silent Hill: Transmission sırasında resmi olarak tanıtılan Return to Silent Hill filminin yönetmenliğini Christophe Gans yapacak. Orijinal filmin yapımcısı Victor Hadida da bu filmde yine yapımcı koltuğunda.

Gans, ilk Silent Hill filmini 2006'da yönetti. İkinci bir film olan Silent Hill: Revelation, 2012'de gösterime girdi ve MJ Bassett tarafından yönetilmişti. İlk film olumlu geri dönüşler alırken diğer film pek beğenilmemişti. 

İşte Return to Silent Hill filmi için paylaşılan görüntüler:

Bu hafta sonu Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox'larda ücretsiz oluyor! Bu hafta sonu Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox'larda ücretsiz oluyor!

2023'te gösterime girmesi planlanan filmle ilgili yönetmen Gans şunları söyledi:

“Silent Hill'in çok büyük bir video oyunu serisi olduğunun ve kelimenin asil anlamıyla bir sanat eseri olduğunun farkındayım. Benim için bugünün izleyicileri için bir Silent Hill tasarlamak önemliydi. Bugünün korku filmlerinin 2006'nın korku filmlerine benzemediği ve çok daha iyi olduğu açık. 2007 korku filmleri iyi değildi ama her tür bir evrim geçiriyor. Hem oyunda sadık kalarak hem de yeni birşeyler ekleyerek harika bir şey ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.”

Return to Silent Hill filmi, Silent Hill 2 oyununun konusunu işleyecek.

Efsane dönüyor: Silent Hill 2 remake resmi olarak duyuruldu! - VİDEO Efsane dönüyor: Silent Hill 2 remake resmi olarak duyuruldu! - VİDEO

Editör: Burak Karahan