Geçtiğimiz ay Samsung gelişmiş GAA mimarisine sahip bir 3nm çipini seri üretimine başladı. Bu çip dünyanın ilk 3 nanometrelik çipi olarak Samsung tarafından 25 Temmuz da tanıtılacak. Kore’nın Gyeonggi ilinde yapılacak bir lansman ile Samsung Electronics, 3 nanometrelik yonga setini müşterilerine tanıtacak.

Kore’nın Enerji ve Sanayi bakanı Lee Chang-Yang’ın de bu törene katılacağı ve yeni çipi Samsung yöneticisi Kyung Kye-hyun ile birlikte tanıtacağı biliniyor. Önemli isimlerin katılacağı bu törende Samsung’a ait başka ürünleri de görebiliriz.

Şirket bu 3nm yonga setinin tanıtımından sonra 2nm yonga setinin çalışmalarına da hemen başlayacak. 2025 yıllında çıkarmayı düşündükleri 2nm yonga seti ve 25 Temmuz tarihinde tanıtacakları çip ile dünyada yaşanan çip krizini kökünden çözeceklerini açıkladılar.

Steam'den VR kullanımını kolaylaştıracak yeni atılım! Steam'den VR kullanımını kolaylaştıracak yeni atılım!

3nm-GAA-1

25 Temmuz günü tanıtacakları 3 nanometrelik bu yonga setinin yapay zekaya yeni bir hız kazandırıp, daha fazla gelişmesi için bir olanak sağlayacaklarını düşünüyorlar. Büyük bir lansman ile tanıtacakları bu ürün sizce gerçekten teknolojide çağ atlatabilir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Editör: Engin Çepnioğlu