Facebook, donanım hedeflerini genişletmeye devam ediyor. Hazırlanan bir rapora göre, şirket aktif olarak bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. İşte Facebook, “Google”ı nasıl yakaladı…

 

Facebook akıllı saati 2023’te piyasaya sürmesi bekleniyor. İlk sürüm, Android’in açık kaynaklı bir sürümünü çalıştıracak ve bu olay Facebook artık geleneksel Google merkezli çalışmadığını gösteriyor gibi görünüyor. Saat, sağlık ve fitness özelliklerini vurguluyor ve fitness şirketlerinin hizmetlerine donanım yazılımlarının üzerinden bağlanması bekleniyor. Şu anlık potansiyel seçimleri olarak Peletondan gözüküyor.

Facebook, cihazın, insanların antrenmanları takip etmelerine veya eğitmenlerle sohbet etmelerine izin vermenin yanı sıra bir tür hızlı mesajlaşma özelliği de dahil olmak üzere çeşitli sosyal özelliklerle gelmesi bekleniyor.

Rapor ayrıca, saatin gelecekteki sürümlerinin, 2023’e kadar piyasaya sürülmesi beklenmeyen Facebook’un planlanan artırılmış gerçeklik gözlüklerini kontrol edebileceğini öne sürüyor. Sosyal ağ, 2019’da beyninizi yorumlayan bir kol bandı yapan bir şirket olan CTRL-labs’ı satın aldı. cihazları kontrol etmek için sinyaller. Facebook, görünüşe göre bu teknolojiyi AR kulaklığını kontrol etmek için gelecekteki bir akıllı saate dahil etmeyi umuyor.

Henüz bir fiyat tahmini olmamasına rağmen, Facebook görünüşe göre Oculus Quest’te olduğu gibi “saati üretim maliyetine yakın satmayı” planlıyor. Fitbit Sense, 280 dolara mal olurken, Apple Watch Series 6 400 dolardan başlıyor. iOS sürümüne karşı anlaşmanın pek mümkün olmayacak gibi  gözükmekte.

OKUYUN  Dikkat! PlayStation 4'ünüz bir anda kullanılamaz hale gelebilir